V náročných podmínkách na pomalé dráze si děvčata druhými místy v rozjížďce i v semifinále zajistila v pohodě postup do finále a tam perfektním výkonem dojela s těsným odstupem za medailistkami na nevděčné bramborové příčce. O čtyři setiny sekundy, které v cíli chyběly na bronzovou loď Kanady, se jim tak nepodařilo vyrovnat jedinou českou medaili z této olympijské discipliny z Brazílie 2001, od níž uplynulo již dlouhých 18 let. I tak je to druhý nejlepší výsledek v české historii a parádní potvrzení kvality české sestavy.

Ve stejném termínu probíhal v Brně národní výběr pro posádky dračích lodí, které se představí při světovém šampionátu v této mladé kanoistické disciplině. Letošní mistrovství světa dragonboatingu bude v září hostit ukrajinský Kyjev a i na této akci bude mít děčínský klub TJ Kajak své zástupce.

Kanoistka Kristýna Havlová, které jen těsně uniklo MS ve sprintu, potvrdila v Brně svoji výkonnost i v baterii testů pro dragonskou reprezentaci a s přehledem si zajistila místo v reprezentační posádce. A v chlapecké části výpravy budou v sestavě dokonce dva reprezentanti TJ Kajak. Jan Šulitka a trochu překvapivě i Heřman Florián prošli náročným výběrem a rovněž dosáhli na vysněný reprezentační dres a letenku do Kyjeva.