„V Litvínově se nám dařilo, získali jsme 24 medailí. Mezi největší adepty pro získání českých titulů patří Alžběta Blažková, která má v současné chvíli nejrychlejší čas v republice na distanci 100 metrů prsa. Z Litvínova si odvezli cenné kovy Bětka Blažková, Jáchym Jiruš, Bára Silná, Verča Picková, Šimon Rouček, Míra Strnad, Petr Šolín a Sára Zounková. Chválíme za výbornou reprezentaci našeho města,“ zdůraznil Petr Rouček, který je společně s Janem Marešem trenérem děčínských plavců.

Do Litvínova se podívalo celkem patnáct děčínských nadějí. A to díky výborným časům na závodech Děčínský pohár.

„V aquaparku se představilo neuvěřitelných 260 plavců ze 17 oddílů. Náš klub, který akci pořádal, do klání přihlásil 38 svěřenců, a bylo se opravdu na co koukat, což potvrdil i pozvaný náměstek primátora Vladislav Raška,“ podotkl Jan Mareš.
Vyvrcholením byly štafetové závody na 4 x 50 metrů volným způsobem, kde domácí borci získali hned dva poháry.

V úvodu odpoledního programu proběhly finálové rozplavby na 50 metrů volným způsobem pro ročníky 2010 a 2011, 50 metrů prsa pro 2009 a 100 metrů polohovým závodem pro děti narozené 2008.

Nejvíce úspěchů pro domácí oddíl posbírali Petr Šolín, Barbora Silná, Alžběta Blažková, Sára Zounková, Nina Červinková, Miroslav Strnad, Vojtěch Polák a Šimon Rouček.