Podrobnější informace o anketě již pravidelně v denním tisku přinášíme a ještě je několikrát zopakujeme. Na tomto místě jsme pro všechny možné respondenty připravili jakési vodítko těch nejlepších sportovců. Z následné nominační listiny můžete vybírat komu dáte hlas.

Jednotlivec dospělí

Basketbal

Jakub Houška (BK Děčín). Stálice děčínského klubu, člen širšího kádru reprezentace ČR.

Miroslav Soukup (BK Děčín). Obrovský srdcař a dlouholetá stálice děčínského týmu.

Marek Balík (BK Děčín). Dlouholetý platný hráč prvoligového celku.

Kanoistika

Lenka Hrochová (Kajak Děčín). Vítězka Českého poháru, 2× Mistryně ČR 5 km, 2× 3. místo na K4 500, 200, na MČR v Račicích, 2× 2. místo v maratónu na MČR.

Fotbal

Lukáš Macháček (Slovan Varnsdorf). Brankář úspěšného třetiligového cel­ku.

Matěj Kotiš (Stap Tratec Vilémov). Jeden ze základních strůjců vilémovských úspěchů.

Stanislav Mikel (Řezu Děčín). Matador, srdcař, bavič, tahoun, dříč a tvář bez které by si málokterý fanoušek dokázal představit děčínský tým.

Antonín Čapek (Jiskra Modrá). Brilantní technik je již řadu let základním kamenem týmu Krajského přeboru.

Karate

Filip Peřinka (Sport Relax). Mistr světa v kata duo

Adam Zdobinský (Sport Relax). Stříbrný z MS v kata duo.

Lední hokej

Marcel Tomeček (HC Děčín). Jeden z historicky nejlepších střelců děčínského týmu.

Martin Postl (HC Děčín). V současné době nejrpoduktivnější hráč HC Děčín.

Stolní tenis

Zdena Dyškantová (SKST Děčín). Mladá děčínská hráčka je oporou prvoligového týmu.

Zuzana Rambousková (SKST Děčín). Platí o ní stejné jako o Z. Dyškantové.

Box

Vladimír Řezníček (Doprava Děčín). Mladý nadějný boxerský talent je miláčkem děčínského publika a jen stěží nachází soupeře.

Jednotlivec mládež

Kanoistika

Martina Víchová (Kajak Děčín). 2× 2. místo na K2 50, 1000 m na MEJ v Szegedu, MS v maratónu 2. místo na K2, ME dospělých kvalifikace na OH Peking K4 11 místo, 6 x Mistryně ČR.

Tomáš Němec (Kajak Děčín). 2× 3. místo 500, 1000 m, 1× 2. místo na MČR v Račicích, účastník OH nadějí v Szegedu.

Andrea Rothmeierová (Kajak Děčín). 2× mistryně ČR, 2× 2. místo na 500m, 1× 3.místo 5 km na MČR v Račicích

Stolní tenis

Iva Meidlová (SKST Děčín). Výrazný talent děčínského oddílu se prosazuje i ve vyšších věkových kategoriích včetně první ligy žen.

Karate

Milan Hájek (Sport Relax – 10 let). Mistr světa v kata

Jana Boháčová (Sport Relax – 10 let). Mistryně svatě v kata

David Šerák (Sport Relax – 10 let). Stříbrný z MS v kata

Jiří Šulc (Sport relax – 11 let). Mistr světa v kata

Tereza Bittnerová (Sport relax – 14 let). Mistryně ČR v kumite.

Volejbal

Eliška Strzepková (VSK Spartak Děčín). Extraligová juniorka.

Lucie Strzepková (VSK Spartak Děčín). Extraligová juniorka.

Kolektiv dospělých

BK Děčín (basketbal). Špičkový tým nejvyšší soutěže v ČR Mattoni NBL.

Doprava Děčín (box). Účastník nejvyšší boxerské soutěže ČR – extraligy.

Slovan Varnsdorf (fotbal). Nejvýše postavený tým z děčínského regionu hraje řadu let třetí nejvyšší soutěže ČFL.

Řezuz Děčín (fotbal). Vítěz krajského přeboru, v současné době hraje s úspěchem divizi.

Stap Tratec Vilémov (fotbal). Podzimní mistr Krajského přeboru.

HC Děčín (hokej). Dlouhodobě patří ke špičce celé druhé ligy, pravidelný účastník play off.

TJ Kajak Děčín (kanoistika). Vychovává řadu výborných sportovců včetně účastníků olympijských her.

SKST Děčín (stolní tenis). Tým žen patří řadu let k tomu lepšímu v I. lize.

Kolektiv mládeže

BK Děčín (basketbal – starší dorost). Děčínské naděje postoupily do nejvyšší soutěže v republice – extraligy U18.

Sport Relax Děčín (karate). Kata tým juniorů opět přivezl mnoho mezinárodních mediale z nejprestižnějších akcí na celém světě.

HC Děčín (hokej – 3. třída). Třetí tým uplynulé sezony přeboru Ústeckého kraje.

KB Jílové (biatlon). Mladí členové jílovského oddílu sbírají řadu úspěchu na republikových akcích jak v letním tak i v zimním biatlonu.

SKST Děčín (stolní tenis). dlouhodobě vozí mladí členové děčínského oddílu úspěchy z nejrůznějších republikových akcí. Podle počtu patří SKST Děčín ke špičce v republice.

VSK Spartak Děčín (volejbal). Juniorky hrají extraligu, kadetky ligu a všechny týmy žákyň zcela ovládají Krajské přebory

Trenér mládeže

Jan Skokan (basketbal – BK Děčín). Dovedl děčínský starší dorost do nejvyšší soutěže – extraligy U18.

Aleš Havlík (hokej – HC Děčín). Trenér veleúspěšné současné 5. třídy, která patří k nejlepšímu v kraji.

Josef Herclík (volejbal – VSK Spartak Děčín). Veleúspěšný trenér vychoval řadu dnes extraligových hráček a reprezentantek.

Milan Veselý (karate – Sport Relax Děčín). Jeho rukama prošla již celá řádka mistrů světa v karate

Handicapovaní

Petr Kumstát (Děčín). Nejlepší hráč ČR v kuželkách, které hraje i za zdravé, stejně jako stolní tenis.

Josef Štecha (Děčín). Výborný stolní tenista a také kuželkář.

Masters (veteráni)

Ilona Škálová (Kvadriatlon, kanoistika – RTP Penco Děčín). Všestranná veleúspěšná sportovkyně vozí evropské i světové medaile ze soutěží v kvadriatlonu, rychlostní kanoistice i dračích lodí. V roce 2008 získala mnoho titulů mistryně ČR, Evropy i světa v kategorii seniorek.

Tomáš Charvát (kanoistika – Kajak Děčín). Mistr světa v maratónu v Týně n. Vl., mistr ČR n K2 500 m v Račicích

Milan Veselý (karate – Sport Relax Děčín). Jako veterán získal dvě bronzové medaile na Mistrovství světa.