Další dvě výhry v sezoně přidaly na domácí palubovce v Rumburku, kde dvakrát přehrály rezervu Žižkova. „Úvod byl velmi vyrovnaný, boj o každý bod až do stavu 16:16, kdy naše výborná nahrávačka Nikola Bojčevová šla na podání a Žižkovu se přestalo dařit na příjmu. My urvaly koncovku a vyhrály 25:18. Ve druhém setu se nám dařilo podobně, ale soupeři moc ne. I přes chyby rozhodčího jsme set s přehledem zvládly. Ve třetím setu jsme si hru užívaly, protože jsme hrály v poli i na síti při útoku na jedničku. Žižkov závěr nezvládl,“ popisovala první zápas děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

I druhý zápas patřil výhradně domácím hráčkám. „Do druhého zápasu jsme nastoupily odpočaté. První dva sety jsme podávaly na jedničku, ale ve třetím setu se Žižkovu podařilo překonat naši obranu. Byly tam chyby na příjmu, a Žižkov tak získal svůj první set. Čtvrtý set nabídl opravdovou podívanou, nepozornost pana rozhodčího dosáhla svého maxima a stejně tak napětí na obou stranách sítě. Skóre oscilovalo nahoru a dolů a set tak dospěl do napínavé koncovky, ve které jsme vytáhly všechna esa a za fandění fanoušků jsme vykouzlily zázrak v podobě napínavé koncovky, kterou jsme zvládly,“ usmívala se Beranová.

Tuto sobotu hraje Spartak na půdě posledních Střešovic B.

Spartak Děčín/Rumburk – Sokol Žižkov B 3:0 (18, 22, 14), 3:1 (19, 16, -20, 24)

Sestava: Beranová, Acsová, Jindřichová, Jindrová Benešová, A. Hýblová, M. Hýblová, E. Strzepková, L. Strzepková, Plíhalová, Demutová, Bojčevová.

Trenéři: P. Dopita, J. Procházka.