Beach volejbalová sezóna se již rozjela v České republice na plné obrátky, ale děčínská volejbalistka se svojí novou partnerkou Terezou Vaňkovou nezačala nejlépe. „Nejprve se v půlce dubna zranila Terka, když trénovala gymnastiku na přijímačky na vysokou školu. Natrhla si vazy 
v levém rameni. Potom jsem se k ní koncem dubna přidala i já, když jsem  si během týdne podvrkla oba kotníky a postupně se do nich dostal zánět," sdělila Deníku smutná Vorlová.
Diagnostika lékařů byla podobná – přetížení – což pro Vorlovou znamenalo deset dní skoro bez chůze a celých 18 dní bez tréninků na písku. Koncem dubna už se ale děčínská beach volejbalistka cítila mnohem lépe. „Tak jsem šla na dva tréninky a odjela sem na Český pohár do Brna. Sice jsme uhrály pouze deváté místo, ale jsem ráda, že to oba kotníky vydržely," říká Vorlová.

Navíc sympatická sportovkyně zažila i jeden osobní úspěch. Po úspěšném složení státnic na České zemědělské univerzitě získala titul Ing. „Moc jsem toho nenaspala. Jsem ráda, že to mám za sebou a že se mohu věnovat plně volejbalu," spokojeně pravila čerstvá inženýrka ekonomie.

Míša se vzápětí představila také na Evropském poháru, který se konal v rakouském Badenu. Zde byla její partnerkou halová mistryně ČR Šárka Nakládalová. „Byl tu druhý největší Evropský pohár 
v této sezóně. Vypadly jsme ve druhém kole, kdy jsme po setech 16:21 a 19:21 vypadly se švýcarským párem. Je to škoda, byl to vyrovnaný zápas," smutně vzpomíná Vorlová.

S touto partnerkou bude Michaela hrát taky 7. – 8. června v Doksech u Máchova Jezera. „Bude to jeden z největších českých turnajů pro tuto sezónu, proto bych byla moc ráda, kdyby tam dorazili i nějací fanoušci z Děčína. Jen je otázkou, jestli se bude kvůli počasí hrát," obává se Vorlová.

Na turnaji by se měly představit i olympijské hvězdy Kolocová se Slukovou. Plány na léto jsou pro děčínskou volejbalistku ještě trochu otevřené, ale již má jistou účast na Akademickém ME v Portugalsku, které se uskuteční koncem října. V červnu ji čekají dva turnaje v Rakousku.

„Jelikož se zlepšily podmínky beach volejbalu v Čechách, tak se tento rok zúčastním i více českých pohárů. Ale pokud budeme dostávat dobré podmínky a nabídky, tak samozřejmě pojedeme hrát i mezinárodní turnaje," dodala Vorlová.