Michaele Vorlové s Karolínou Řeháčkovou se nepovedlo obhájit loňské prvenství na Akademické mistrovství České republiky na přehradě v Brně.

Michaela je již držitelkou tří prvenství ze šampionátu, reprezentovala na evropském ME akademiků a na Světové universiádě a letos si vítězové zajistili postup na Akademické MS v Brazílii.

„O to více mě mrzí až 3. místo. Celkově je to samozřejmě hezké získat bronzovou medaili na mistrovství České republiky, ale postup na do Brazílie byl cíl v téhle sezóně," říká Vorlová.

V semifinále Vorlovou a Řeháčkovou porazily budoucí vítězky turnaje Bonnerová – Hermannová (21:18, 21:19). V boji o třetí místo děčínská volejbalistka porazila děvčata z extraligového týmu Praha Olymp 2:0  (21:16, 21:17).

„Holky si to první místo určitě zaslouží, nebudeme smutnit, čeká nás v sezóně ještě spousty turnajů, kde se dají uhrát cenné body do evropského i světového žebříčku," dodala Vorlová.

Po brněnském turnaji odjely hráčky na tradiční Grand Prix turnaj do Polska. Turnaje se zúčastnilo přes 30 týmu z Polska.

České reprezentantky jsou v Toruni velmi oblíbené, a tak si je organizátoři každý rok pozvou. První dvě kolo vyhrála Vorlová s Řeháčkovou lehce 2:0.

O postup do semifinále se nejdřív utkaly s aktuálními jedničkami Polska Brzostek – Kolosinska, kterým podlehly 2:0 (21:18, 21:17).
Druhý den ráno měly šanci na opravu, štěstí při losu zrovna neměly, protože nastoupily proti loňským vítězkám a prohrály 2:0 (25:23, 21:17).

„První set jsme vedly už 19:16 a v koncovkách jsme udělaly spoustu chyb, což byla opravdu škoda, bylo nám to líto, protože organizátoři se na nás těšili ve finále. Ale turnaj to byl krásný, kurt postavený v centru na gotickém náměstí, organizace byla perfektní," uvedla Vorlová.