Se zajímavou zprávou přišla princezna písčitých pláží Michaela Vorlová. Sedm let jsme ji mohli na beachvolejbalových kurtech potkávat s Karolínou Řeháčkovou. To už ale neplatí, obě hráčky se po sedmi letech dohodly, že už spolu hrát nebudou.

„Neberu to jako konec, ale spíše začátek něčeho nového," řekla Deníku Míša Vorlová.

Od svých osmnácti let, kdy se dala náhodně dohromady na juniorském poháru děčínská volejbalistka Michaela Vorlová s Karolínou Řeháčkovou, uplynulo už pár let. 
V beachvolejbalovém světě je to spíše rarita. V Česku vydržel stejnou dobu pospolu jen jeden pár, a to olympijské hvězdy Kolocová – Sluková.

„Je to hodně náročné, v podstatě od dubna do září jsme každý rok strávily spolu. Ať už to byla cesta na turnaj, ubytování v hotelu nebo samotný trénink," vysvětluje sympatická rodačka z Děčína.

Michaela s Karolínou dosáhly za svoji kariéru na spoustu úspěchů. Mimo jiné patřily do juniorské reprezentace do 23 let, reprezentovaly na Letní světové universiádě v Číně, získaly čtyři medaile na juniorských šampionátech, tři tituly akademických Mistryň ČR, postoupily do hlavní soutěže na světovém poháru v Thajsku, reprezentovaly skoro na všech Evropských pohárech poslední čtyři roky a letošní sezónu zakončily ziskem titulu Mistryň České republiky. Spousty úspěchů dosáhly i na mezinárodní scéně, získaly spoustu medailí na rakouských, polských, slovenských turnajích, dokonce i řecký pohár.
Letos skončily druhé na světové exhibici v Jižní Korei. Přesto se rozhodly k rozdělení.

„Jediným slovem to byla už ponorka. Na rozchod to už vypadalo po ME v Rusku v roce 2009. To si nedokážete představit, jak se dvě puberťačky dokázaly pohádat v autě po cestě z ruského Kaliningradu, kde jsme sice vybojovaly jen deváté místo, ale pro nás opravdu cenné umístění v těžké konkurenci. Naštěstí jsme z toho už vyrostly a tolik jsme se už v poslední době nedohadovaly. Myslím, že po těch letech jsme spíš už jako rodina. Co si budeme povídat, ani jedna nemáme tolik talentu od boha, ale všechno jsme si musely za ta léta postupně vybudovat, včetně zázemí, financí. Všechno organizování bylo jen nás.  A myslím, že jsme to všechno zvládly skoro na jedničku," říká Vorlová.

Důvodem rozchodu byl také víceméně stereotyp.

„Už nás poslední sezónu neuspokojoval vlastní výkon, obě jsme cílevědomé a chtěly jsme se ještě někam posunout, ale vlastní výkony nás trošku brzdily. Během sezóny jsem měla několik myšlenek s tím úplně seknout. Ale to mají občas asi všichni sportovci. Karolína v létě vyhrála akademické ME s šestkovou 
reprezentantkou Michaelou Kvapilovou. Po sezóně se tedy holky domluvily, že to spolu zkusí příští sezónu," vysvětluje.

BYLO TO SUPER. Michaela Vorlová prožila s Karolínou Řeháčkovou na kurtech dlouhých sedm let.V českém beachvolejbale během zimy  nastalo několik změn a Michaela dostala nabídku hrát s juniorskou reprezentantkou Terezou Vaňkovou, které je sice teprve devatenáct let, ale tři roky již reprezentuje na juniorských šampionátech. V loňském roce dokonce skončila na 5. místě na ME do 23 let.

„Terka je typická blokařka, myslím, že to bude oproti Karolíně velmi rozdílný volejbal," zamýšlí se Vorlová.
Nový pár spolu trénuje již dva měsíce v Praze na Pankráci pod vedením trenéra Pavla Krče. Na první společné extralize v zimní lize koncem února vybojovaly hned 
1. místo. Další společnou akcí byla účast na „snow volleybalové" exhibici v Německu.

„Již v roce 2012 jsme se zúčastnily podobné akce a bylo to super. Pravidla jsou úplně stejná, jenom se hraje v nadmořské výšce 2 000 metrů a pod nohama není písek, ale sníh," usmívá se Vorlová.
Vrcholem zimní ligy bude pro Vorlovou a Vaňkovou 
17. března halové MČR. Chtějí odtud medaili.