Michaela Vorlová prožila další nabité dny vyplněné několika turnaji v beach volejbale.

Začátkem května odjela Vorlová společně s partnerkou Řeháčkovou na Evropský pohár do Rakouska, kde musely sehrát ještě před zahájením zápas s českým týmem, protože do turnaje může nastoupit pouze tři týmy z každého státu. Vorlové s Řeháčkovou se tento zápas nevydařil a tímto pro ně bohužel skončil první Evropský pohár. Tak přijaly pozvánku ze Švýcarska, na velmi obsazenou exhibici, kam dorazily i tři páry z Brazílie. Na turnaji obsadily pěkné páté místo.

Poté se musely přesunout zpět do Čech, kde se 6. – 7. června konalo v Praze Akademické mistrovství ČR, které Michaela Vorlová již dvakrát v předchozích letech mistrovství vyhrála, ale pokaždé s odlišnou partnerkou. Tento rok konečně zasáhla do bojů se svojí dlouholetou partnerkou Řeháčkovou. Do finále turnaje postoupily bez ztráty setu.

Ve velmi dramatickém finále porazily pár z Prahy Halbichovou – Jeřábkovou, se kterými se potkávají na nejvyšších českých pohárech. Vorlová s Řeháčkovou rozhodly až v tiebreaku, kdy nakonec vyhrály těsným poměrem 15:12.

Titul akademického mistra jim navíc zajistilo místo v reprezentačním týmu na Universiádu 2011 (Olympijské hry pro akademiky), které se bude konat v srpnu v Číně. Děvčata tam pojedou jako jediný český tým spolu s mužským reprezentačním týmem Tichý – Dumek.

„S reprezentací jsme se už dostaly na Mistrovství Evropy juniorek i seniorek, dále na Akademické ME, a postup na Světovou universiádu byl jeden z mých snů a také cílů této sezóny. Dalším dílčím cílem sezóny je uspět na tomto šampionátu, tím myslím dostat se mezi nejlepších osm akademických týmů světa,“ nechala se slyšet Vorlová.

Po tomto turnaji měly děvčata „celé“ dva dny volna a poté odjely na Polský Grand Prix turnaj 10. - 12. června (jeden ze tří největších polských turnajů). Do turnaje dostaly české hráčky divokou kartu do hlavní soutěže a byly tam jako jediný mezinárodní tým. První den vyhrály tři zápasy na centrálním kurtu v centru města a zajistily si tak postup do semifinále bez prohry.

„Nejvíce si cením vítězství o postup do semifinále s polským reprezentantkami Wiatr- Wardak, které mají zkušenosti ze světových pohárů,“ přiznal mladá děčínská volejbalistka.

Do nedělního semifinále nastoupily proti mladým reprezentačním polským nadějím, které ale přehrály 2:0. Očekávání organizátorů se naplnilo a ve finále se česká dvojice potkala opět s nasazenými jedničkami z Polska Wiatr – Wardak. Polská dvojice potvrdila rčení „na jednom turnaji se neprohrává dvakrát s jedním týmem.“

Polské reprezentantky českou dvojici nakonec porazily po vyrovnaném boji 2:0. České dívky se i tak radovaly ze skvělého stříbrného místa.