Společně s partnerkou Karolínou Řeháčkovou završily dobré období premiérovým titulem na tuzemském šampionátu. Během srpna se děčínská rodačka zúčastnila několika evropských a dokonce i jednoho světového turnaje. Začátkem srpna odjela Michaela Vorlová s Karolínou Řeháčkovou na Evropský pohár do Lichtenštejnska. Tam v kvalifikaci vyhrály nad norským týmem 2:0. V hlavní soutěži bohužel prohrály těsně s holandským párem 1:2 na sety (ve zkrácené hře 12:15). Poté si poradily lehce s domácím týmem 2:0. V boji o nejlepší osmičku však prohrály 0:2  s druhým holandským týmem. „Ten zápas se nám vůbec nepovedl, na co jsem sáhla, to jsem zkazila, navíc to bylo v deset ráno a to je u nás bohužel záruka špatného výkonu," hodnotila už s úsměvem na rtech Michaela Vorlová.

Po turnaji se české hráčky přesunuly letos již po třetí na světovou exhibici do Jižní Koreje. V červenci se jim povedl obrovský úspěch, když skončily na druhém místě. „Jely jsme tam tedy s velkým sebevědomím a chtěly se dostat do nejlepší čtyřky. Cíl jsme sice splnily, ale i přesto jsme odjížděly smutné, protože jsme ve finálový den dvakrát prohrály velmi těsným rozdílem," smutnila Vorlová.

Dívky nejprve prohrály s USA 12:15 ve zkrácené hře a poté i bitvu o bronzovou medaili s týmem Japonska 14:16 opět ve zkrácené hře.
Po korejské exhibici si ale doma moc neodpočinuly a cestovaly dále na Evropský pohár do Varny v Bulharsku. Vorlová s Řeháčkovou musely opět hrát kvalifikaci, kde v prvním kole narazily na rakušanky, se kterými si lehce poradily 2:0. V prvním setu vyhrály dokonce 21:6. Ve druhém hracím kole narazily na holandský tým, na který ale bohužel nestačily a prohrály 0:2. „Ve druhém setu jsme již vedly 16:11, ale i přesto jsme dokázaly prohrát. Hodně chyb a nervozity bylo na naší straně," bědovala Vorlová.

Česká dvojice si ale spravila chuť na republikovém mistrovství, které se konalo v Karlových Varech. Je pravda, že na turnaji nestartovaly naše nejlepší páry, přesto je to pro Vorlovou a Řeháčkovou skvělé a hlavně premiérové republikové vítězství.

Ve finále zdolaly Nakládalovou se Zelinkovou 2:1 na sety, bronz patří dvojici Bláhová, Machová.