Ten v domácím prostředí proti Střešovicím zakončil svou úžasnou sérii dvanácti výher v řadě. Trenér Josef Herclík musel opět se sestavou improvizovat. „Chyběla Sigmundová, Mottlová a Sinerová. Tým tak doplnily žákyně Zvěřinová, Acsová a Jirchářová," prozradil děčínský kouč.

První set byl ve znamení mírné převahy domácích 
volejbalistek, které vyhrály 25:21. Ve druhé sadě byl výkon Spartaku výraznější, ten vyhrál tentokráte 25:15. „Bohužel ve třetím setu se naše mladší holky začaly bát a soupeř snížil," kroutil hlavou Herclík. Ve čtvrtém setu to vzaly na sebe Šrajerová se  Zahálkovou a ostatní se postupně přidávaly. I přes nejlepší výkon Střešovic Děčín vítězí 25:18 
a celkově v prvním utkání 3:1.

Do druhého utkání ze začátku nenastoupila Iva Zahálková. „Pomáhala druholigovým ženám, a tak jsem ji 
nechal odpočívat," podotkl Herclík. V prvním setu druhého zápasu úřadovala na servisu Šrajerová, Děčín vítězí 25:12. Velmi vyrovnanou druhou sadu po velké bitvě vyhrává opět Spartak, tentokráte 27:25. „Ve třetím setu jsem za stavu 7:14 poslal na hřiště Zahálkovou," zdůraznil děčínský kouč. Posílení bylo znát, Děčín utkání otočil a po výhře 25:18 celkově zvítězil ve druhém utkání hladce 3:0.

„Překvapením pro mě byla ohromná nervozita mladších hráček a riskantní hra soupeře. Jasně nejlepší byla opět Kačka Šrajerová s Ivou Zahálkovou, ostatní střídaly výborné okamžiky s chybami, ale asi jsem moc náročný na výkon hráček. Celou druhou část jsme přes potíže se sestavou absolvovali bez ztráty jediného bodu a soupeři nám ve dvanácti zápasech vzali jen pět setů," hodnotil vše Herclík.

Spartak tak postoupil do dalšího kola baráže, hrát se bude 6.-7.dubna v Brně, již systémem play – off.

SPARTAK DĚČÍN – TATRAN STŘEŠOVICE 3:1 (21, 15, -19, 18) a 3:0 (12, 25, 18)

Spartak Děčín: Šrajerová, Jiránková, Matějková, Zahálková, Zvěřinová, Acsová, Jirchářová.

Konečná tabulka: 1. Kar. Vary 50, 2. Děčín 43, 3. Ervěnice 37, 4. Střešovice 21, 5. Hlincovka 17, 6. Třebín 12.