„Malá oslava byla hned po zápase. Větší bude další víkend v Rumburku,“ smála se volejbalistka Spartaku Michaela Beranová.

Míšo, v Plzni jste vyhrály 3:2 a 3:0. Jaké to byly zápasy?
První zápas byl velký boj. Dokonce jsme v prvním setu vedly, ve druhém jsme se i dost hledaly. Plzeň vedla 2:0, přesto jsme dokázaly dovést hru do tie-breaku, který byl pro nás vítězný. Ve druhém zápase jsme hrály na milion procent. Pokud jsme chtěly soutěž vyhrát, musely jsme vyhrát za tři body. A to se povedlo.

Jaké byly pocity bezprostředně poté, co jste ovládly druhou ligu?
Pocity byly úžasné, plné nadšení, dobré nálady. Ale hlavně jsme si dokázaly, že na to máme!

Byl už čas na nějakou oslavu?
Malá oslava byla hned po zápase. Velká oslava by měla být příští sobotu v Rumburku.

POVEDLO SE! Volejbalistky spojeného týmu Děčína a Rumburka vyhrály druhou ligu!Zdroj: Zdroj: facebookV závěru sezony jste předvedly neskutečnou jízdu, když jste vyhrály deset zápasů v řadě.
Závěr sezóny byl nejúžasnější. Nejdůležitější bylo to, že jsme celou dobu působily jako kolektiv, že jsme si pomáhaly a měly chuť hrát.

Před sezónou jste si asi nemyslely, že budete tak vysoko, co?
Nemyslely… Já jsem chtěla být aspoň na bedně (smích). V loňské sezóně jsme spolu začaly hrát poprvé. Moc dlouho netrvalo, abychom se sehrály, a taky se vrátily holky po mateřské. Minulý rok z toho bylo páté místo, ale pouze jeden bod za čtvrtým, což byl taky úspěch. Ale letos jsme to ještě vylepšily (smích).

Je to asi jeden z největších úspěchů ženského volejbalu v Děčíně, ne?
To rozhodně. Co si já pamatuji, tak se vždy hrála druhá liga, dříve možná i kraj. Za jedenáct sezón, co hraji v ženské kategorii za Děčín a pak Děčín – Rumburk, jsme byly vždy se středu tabulky. Před dvěma lety jsme měly strach, abychom se v lize udržely. Nakonec jsme skončily osmé. Proto jsme se spojily dohromady s Rumburkem a vytvořily úžasný tým.

Domácí zápasy hrajete v Rumburku, mockrát jste tam nezaváhaly.
V Rumburku se hraje dobře. Dobré prostředí, skvělí fanoušci, co víc si můžeme přát. Doma se hraje vždycky líp, protože jsme zvyklé na domácí prostředí a mělo by se doma vždy zvítězit. Což se nám dost dařilo.

Nyní máte možnost zabojovat v baráži o první ligu. Jdete do toho?
Do baráže rozhodně půjdeme. Čekáme na rozlosování. Víme, že dále postoupily České Budějovice, Opava a Havlíčkův Brod. Bude se hrát v dubnu tři víkendy po sobě, vždy sobota a i neděle.

Kdyby se povedlo v baráži uspět vzaly byste postup do první ligy?
Baráž chceme pouze zkusit. Nechceme postoupit do první ligy. Nemáme na to peníze, hala úplně neodpovídá parametrům, máme málo hráček, a navíc se hraje po celé republice. První liga se hraje v pátek v podvečer a odveta v sobotu ráno… A to se nedá časově moc stíhat.

tabulka_volejbalZdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman