Děčínská Slavia tak mohla slavit záchranu ve II. lize, naopak na úkor pražských volejbalistek si postup vybojoval ústecký Spartak.

V roli jasných favoritek tak na palubovku nastupovaly domácí hráčky. Jenže první dva sety patřily děčínským ženám, které tak rychle vedly 2:0. „Jenže ve třetím setu jsme šli do rizika a zkazili pět servisů v řadě. Praha snížila a v další sadě vyrovnala. Zranila se nám hráčka , která si zlomila malíček. Musel jsem prostřídat a byly z toho trochu zmatky a vyrovnání na 2:2,“ litoval trenér Jiří Hykš promarněného náskoku.

Ve zkrácené hře se však Děčín oklepal, vyhrál 15:9 a první hru 3:2. „Holky to zvládly výborně. Celkem jsme zablokovali šest míčů a k tomu přidali tři esa,“ pochvaloval si Hykš.

I ve druhém utkání to byla Slavia, která diktovala tempo hry. První dva sety zvládla hravě, a i když Praha snížila, výhra ve čtvrté sadě 25:19 tak definitivně potvrdila děčínskou záchranu. „Obě utkání byla z naší strany opravdu povedená. Holky konečně zahrály podle mých představ. Konečně zúročily svůj potenciál. Překazily jsme tak pražské oslavy a na druhou stranu jsme vlastně pomohly k prvnímu místu Spartaku Ústí nad Labem,“ konstatoval děčínský stratég.

Děčín tak skončil v desetičlenné tabulce na  sedmém místě. Dlouho však bojoval o holou záchranu. „Doplatili jsme na mnohá zranění. Před sezónou bylo na soupisce 14 hráček, v sezóně jich bylo osm, nebo devět. Několikrát holky zbytečně ztratily jasně rozehrané zápasy.

Sezóna tak pro děčínské volejbalistky skončila. Jak to bude dál? „Uvidíme, jestli budu dál trénovat. V týdnu si sedneme s Pepou Herclíkem a promluvíme si, kdo by  mohl přijít od juniorek ze Spartaku.  Na další změny v kádru je ale zatím příliš brzy,“ dodal závěrem Jiří Hykš.

SF PRAHA – SLAVIA DĚČÍN 2:3 (18:25, 25:27, 25:19, 25:21, 9:15) a 1:3 (14:25, 15:25, 25:17, 19:25.

Slavia Děčín: Eliška Strzepková, Lucie Strzepková, Procházková, Havlíčková, Křížková, Hošková, Beranová.

Konečná tabulka II. ligy žen: 1. Spartak Ústí n. L. 64, 2. VŠTJ SF Praha 64, 3. BVC Chodov 61, 4. Střešovice B 57, 5. LoKo Plzeň 52, 6. EMĚ Mělník 52, 7. Slavia Děčín 50, 8. TJ Neratovice 49, 9. Veros Chomutov 47, 10. Stadion Ústí nad Labem 42.