Jak Deník před týdnem informoval, hráčky Spartaku se rovnou vzdaly případného postupu do první ligy. Baráž si ale chtěly zkusit, jenže… „Bohužel vám hráčka Míša Beranová řekla, že si to chtějí zkusit. Ale nepochopila situaci a asi nevěděla, jaké následky by to mohlo mít,“ řekl šéf děčínského volejbalu Josef Herclík.

„Už když bylo jasné, že holky můžou zabojovat o první místo, musel jsem dát na svaz zprávu, jestli bychom o případný postup stáli. Když jsme si sečetli finance, stav tělocvičny, časovou náročnost a další věci, odmítli jsme,“ zdůraznil.

V baráži by se krom Spartaku objevil už jeden klub z Moravy. „To by znamenalo, že by vlastně oba týmy měly právo postoupit. Pokud bychom ale po baráži řekli, že to nechceme, mohl přijít trest sestupu do krajského přeboru. Takže proto jsme tu baráž vlastně odmítli,“ vysvětlil Herclík.

Své k tomu řekly i samotné volejbalistky. „Bohužel bychom na první ligu neměly. Jak finančně, tak časově. Musely bychom si brát volno v práci a to by asi nešlo,“ přiznala Nikola Benešová. „Proč jsme nešly do baráže? Protože se tam stejně skoro nikdo nepřihlásil a my bychom šly automaticky do první ligy. Tu bychom hrát nemohly,“ podotkla Veronika Jindřichová.

Zkušený a dlouholetý volejbalový funkcionář a trenér měl z druholigové sezony radost. „Je to vlastně tak trochu můj projekt. Měli jsme tu málo holek, tak jsme se domluvily s panem Dopitou, který tehdy trénoval Rumburk, že to spojíme. Závěr minulé sezony už přinesl dobré výsledky. A teď holky celou soutěž vyhrály. Hraje se v Rumburku, jelikož díky faktu, že basketbalisté mají také nové mládežnické týmy, už nebylo kde v Děčíně hrát. V Rumburku je to levnější, financuje to i město. To si druhé ligy váží,“ podotkl s úsměvem.

Sezona pokračuje ještě děčínským kadetkám. Kdysi vynikající kategorie, která vyhrávala první ligu, tak trochu ztratila lesk. „Bylo to tady složitější, teď hrajeme baráž o udržení. A já věřím, že to vyhrajeme. Udělali jsme dobrý výsledek na Českém poháru. Žákyně pak skončily čtvrté, čtyřkové svou soutěž vyhrály, trojkové dívky byly ve finále. Nás ale stále trápí úplně něco jiného,“ zachmuřil se.

Děčínskému volejbalu stále chybí zázemí. Klub má ve svých řadách okolo stovky dětí. „Jsme snad jediným klub ve střední Evropě, který nemá prakticky kde hrát. Stále „hostujeme“ na Vrchličáku, ten je ale stále více dražší. Je to těžké, ale nějak to dělat musíme. Je také těžké shánět nové dívky. Děti ubývají, nebo dají přednost jiným sportům,“ dodal na závěr Josef Herclík.