Obhájce prvenství z posledního ročníku je aktuálně druhý, když na první Červený Kostelec ztrácí jediný bod. A právě s tímto soupeřem hrály volejbalistky Spartaku poslední dva zápasy.

Doma v Rumburku braly po výsledcích 3:2 a 0:3 dva body. A spadly právě na druhé místo. „Zastihlo nás to v menším útlumu. Máme zraněnou blokařku, univerzálka hrála v bolestech, navíc se projevilo tréninkové manko,“ přiznal trenér Petr Dopita.

Zatímco v prvním zápase Spartak urval výhru 3:2,v tom druhém jasně kraloval soupeř. „Tady se hodně projevilo tréninkové manko a opět špatný příjem podání, kdy soupeř přitlačil na servisu a donutil nás chybovat na přihrávce. Náš stereotypní útok z kůlů si pohlídal na bloku a výborném poli,“ konstatoval Dopita.

Nový rok načnou volejbalistky v sobotu 11. ledna domácím dvojzápasem proti čtvrtému Jablonci. „ S umístěním a také s velmi kamarádskou a pohodovou atmosférou v týmu panuje spokojenost. Za to si dívky zaslouží obzvlášť pochvalu.Co se týká herního projevu, tak ten není úplně podle mých představ. Děláme spoustu nevynucených chyb, často v koncovkách setů. Herní činnost je poznamenána tréninkovým deficitem. Na jarní část mám již několik omluvenek, tak uvidíme jak se budeme v tabulce dále pohybovat. Z mého pohledu by bylo čtvrté místo úspěchem,“ dodal Petr Dopita.