V posledním letošním zápase v rámci II. ligy žen zavítaly volejbalistky děčínského Spartaku na palubovku TJ ABC Braník.

A svěřenkyně Jiřího Hykše nakonec vydolovaly jedno vítězství. „Na nahrávce nám chyběla Hauznerová, celkově jsem měl k dispozici velmi mladý tým. Takže za tu jednu výhru musíme být rádi," přiznal děčínský volejbalový trenér.

Vstup do úvodního duelu se Děčínu nepovedl. „První set byl hrozný. V tom druhém se ale holky zmátořily. Sice prohrávaly, ale přesto ho dokázaly vyhrát. V tom třetím se prohrávalo už 0:10. Ale povedla se nám koncovka. To samé pak holky předvedly i ve čtvrtém setu," hodnotil Hykš první střetnutí.

Ve druhém měření sil se ale Spartaku nedařilo, Braník nakonec zvítězil 3:0. „Zdálo se mi, jakoby holky trochu zpychly. Mělo to podobný průběh jako v prvním zápasu. Jen s tím rozdílem, že se nám nedařilo 
v koncovce," posteskl si kouč Spartaku.

Rozhodnutí padlo ve druhém setu, kdy byly děčínské volejbalistky blízko vyrovnání. „Holky měly snad tři setboly. Několikrát tam bylo prázdné kolo, bez bloků, soupeř se tam válel na zemi. Ale my to práskli do autu. To nás zlomilo a ve třetím setu už nebylo co řešit," dodal Jiří Hykš.

Děčínský Spartak tak v současné chvíli okupuje šestou příčku. Další utkání na něj čeká až 11. ledna, kdy se představí v Chodově.

TJ BRANÍK – SPARTAK DĚČÍN 1:3 (22, –21, –22, -20) a 3:0 (15, 26, 21)
Spartak Děčín: Dubnová, Šrajerová, E. Strzepková, L. Strzepková, Suchoňová, Sigmundová, beranová, Sinerová.

Děčínské volejbalové juniorky zakončily úvodní část prvoligové soutěže na palubovce posledního Mostu. I když si hráčky Spartaku přivezly pouze jedno vítězství, přesto udržely druhé místo a opět postoupily do mezibaráže o extraligu. „V prvním utkání starší holky prostě nehrály naplno. Ve vyrovnaném duelu rozhodlo to, že Most více chtěl. Druhý zápas odehrály mladší hráčky a ukázaly starším kolegyním, že když se poslouchá, tak to jde. Přehrály jsme Most bojovností, ale i volejbalově," hodnotil zápasy v Mostě trenér Josef Herclík.

Spartak tak postupuje společně s Jirkovem a Kralupy do mezibaráže. Ta startuje 11. ledna 2014.

I. liga, juniorky: Baník Most – Spartak Děčín 3:2 (16, -20, 23, -23, 12) a 0:3 (-21, -19, -17).
Konečná tabulka: 1. Jirkov/ Ervěnice 46, 2. Spartak Děčín 39, 3. Kralupy 36, 4. Mikulova Praha 35, 5. SKP Sever Ústí n. L. 15, 6. Most 9.