Juniorky už mohou slavit postup do mezibaráže o extraligu. Pomohly k tomu také dvě výhry v Kralupech a hlavně doma nad třetí Mladou Boleslaví. „Děvčata prokázala, že svým útočným pojetím hry patří do další fáze soutěže. Jistotu jsme získali proti Mladé Boleslavi, která neměla šanci," pochvaloval si šéftrenér Josef Herclík.

I. liga, juniorky:
Kralupy – Děčín 0:3 (-22, -15, -10) a 1:3 (-22, 11, -16, -23) Děčín – Ml. Boleslav 3:0 (11, 18, 8) a 3:0 (10, 21, 23)
Sestava: Zvěřinová, Červinková, Šmerdová, Jirchářová, Demuthová, Bojčevová, P. Zahálková, Acsová, Š. Petrovická, K. Petrovická, Pešková, E. Slavíková. Trenérka: L. Demuthová.
Tabulka: 1. Střešovice 48, 2. Děčín 38, 3. Ml. Boleslav 25, 4. Šanov Teplice 22, 5. Dansport Praha 14, 6. TJ Kralupy n. Vlt. 13.

Po dvou kvalifikačních kolech se rozběhla soutěž starších žákyň. Spartak zde reprezentují dvě mužstva. Děčín A, který vede Josef Slížek je v I. lize favoritem. Spartak postupně porazil 2:0 Teplice, Chomutov a Žatec a potvrdil své dominantní postavení. Děčín B si pod taktovkou Josefa Herclíka připsal v rámci III. ligy na své konto tři neúspěchy. Děčíňanky nejprve nestačily 0:2 na Ústí nad Labem, následně přišly dvě porážky 1:2 proti Litvínovu 
a Meziboří. „Největším problémem jsou razantní podání soupeřů, v poli začínáme soupeře přehrávat. Letos je naším hlavním úkolem nebát se a poznat taje šestkového volejbalu," přiznal Herclík.

Ve čtyřkovém minivolejbale má Spartak hned čtyři celky. Děčín A postupně porazil Teplice, Děčín C a Ústí a Žatec a v průběžném pořadí tak poskočil o jediný bod za první Teplice. Děčín C sice prohrál 
s Teplicemi a Ústím, ale v rozhodující bitvě o udržení v soutěži porazil Žatec. Na hráčkách Děčína B se projevil tréninkový výpadek, který skončil sestupem do třetí ligy. Nejmladší Děčín D statečně bojoval, v boji o postup do třetí ligy však prohrál s Chomutovem.

Čtvrtým kolem pokračoval i Pohár nadějí. Tentokráte to bylo v Teplicích a mladé děčínské naděje opět prokázaly zlepšení. Na nejlepší a starší týmy nestačí, ale zápasy se vyrovnávají. A tak po pěti porážkách přišly dvě výhry nad Žatcem a Jirkovem. Celkově je Děčín na šestém místě. „Za čtyři kola se vystřídalo celkem šestnáct hráček a začíná se hrát opravdu volejbal. Přestože na větší a starší děvčata 
z ostatních družstev ještě většinou nemáme, zápasy se vyrovnávají. Technicky již stačíme, ostatní přijde," dodal Josef Herclík.