Železný muž z Malenovic vybojoval první příčku v podniku, který se konal na klasických Ironmanových tratích 3,8 – 180 – 42,2 kilometru, časem 11:38:40. Druhý skončil David Smrčka z týmu Chobotix (12:51:21), bronzovou pozici obsadil Marek Peterka z Děčína (13:12:12) před svým týmovým kolegou Petrem Vostřelem.

Vabroušek na severu republiky dominoval ve všech částech závodu. 3800 metrů dlouhé plavání zvládl v čase 50:17, 180 kilometrů cyklistiky zajel za 6:08:51 a v maratonu se prezentoval časem 4:21:23. Drobné sekundy ztrácel pouze v depech. ,,Extrémní závod se konal v nádherné krajině Česko-saského Švýcarska a Lužických hor," upozornil Vabroušek. Ten byl z vystoupení ve Wintermanu nadšený. ,,Byl to jeden z mých největších zážitků, které jsem kdy absolvoval," tvrdí.

Zajímavá byla už plavecká část. ,,Úvodní v Labi byla prvním extrémem, protože začala v pět hodin ráno skokem z parníku do ledové, temné, dvanáct stupňů studené řeky. Proto jsem se po něm musel v prvním depu rozehřát u ohně," zavzpomínal s úsměvem ironman, jenž se už ve vodě ujal pozice lídra letošního Wintermana.

Cyklistická část měřila 180 kilometrů a měla převýšení 4500 metrů. ,,Jelo se v Národním parku České Švýcarsko a kolo končilo v Lužických horách v hotelovém Resortu Malevil. Svítat však začalo až po čtyřiceti cyklistických kilometrech," prozradil malenovický triatlet.

Rovněž maraton s celkovým převýšením 1200 metrů měl svoje kouzlo. ,,Běželo se pořád po asfaltu a cíl byl na Ještědu. Posledních 14 kilometrů jsme proto pořád stoupali, a jeden z nejvyšších vrcholů v Česku tak bylo hodně těžké zdolat," přiznal závěrem Petr Vabroušek, o jehož prvenství na severu nebylo pochyb od startu až do cíle.