V hlavní kategorii se na atletickém stadionu ASK Děčín sešlo tentokrát 63 závodníků, včetně šesti žen. Dětské kategorie od nejmenšího potěru až po nadějné žactvo pak doplnily celkový počet startujících na rekordních 113.

V hlavní kategorii sice nepadl loňský Profeldův traťový rekord, ale přestože bylo pod mrakem a počasí jasně naznačovalo, že sezóna na dráze dávno skončila, první jedenáctka byla nebývale vyrovnaná. Ještě jedenáctý Jiří Vlček běžel pod 18 minut.

Stupňovaným finišem zvítězil nedávný vítěz Běhu do vrchu Robert Čepek z Olympu Praha v čase 16:51,5 min. Druhé místo získal Martin Aust z Dukly Praha, čas 16:53,7 min. (jeho otec Jaromír před 35 lety za Děčín závodil a stále si na to ještě pamatuje).

Třetí doběhl Ramil Profeld v čase 17:02,1 min. Čtvrtý byl Tomáš Sklenář z České Lípy (17:04,2 min) a páté místo vybojoval první z domácích borců Josef Procházka časem 17:24,2 min. Výborně běžel Tomáš Charvát, který se proti loňsku zlepšil o 20 vteřin, ale v nabité konkurenci doběhl až osmý v čase 17:45,4.

Vítězem kategorie nad padesát let se stal celkově šestý Ivan Elischer časem 17:27,7 min.

Mezi ženami dominovala velmi dobrým výkonem Jindřiška Martínková ze Spartaku Vlašim v čase 19:46,8 min. (celkově 23.).

Kategorii dorostenců ovládl perspektivní čtrnáctiletý Vojtěch Plaček z ASK Děčín v čase 19:54,1 min (celkově 26.).

Nejstarším účastníkem byl 66 letý Petr Tschakert z Děčína (čas 26:48,5 min – celk. 63.)

Velmi dobré výkony byly k vidění i v dětských kategoriích. V předžácích do 11 let na 500m zvítězil Zdeněk Erlebach z Ústí nad Labem před triem domácích Matěj Bouza, Hynek Háza a Vojtěch Andrýsek, kteří jsou velkým příslibem pro soutěž družstev do příští sezóny.

Mezi stejně starými dívkami excelovala domácí Veronika Smutná před Lucií Broučkovou. I zde platí to, co o chlapcích.

Na 800m v soutěži mladšího žactva výrazně zlepšili časy a obhájili vítězství z minulého roku domácí Michal Vích a Berenika Kusová.