V seznamu sice chybí někteří tradiční účastníci ze vzdálených i bližších míst, podstatné ale je, že prvních pět týmů z loňského klání se přihlásilo a všechny budou nasazeny do čela jednotlivých skupin. „Kvalita turnaje určitě neutrpí, neboť je zde osm zcela nových mužstev a již dnes víme, že se pod názvy mnoha mužstev skrývá řada vynikajících současných a dokonce i ligových fotbalistů, takže se máme všichni určitě nač těšit,“ poznamenal jeden z organizátorů Libor Sklenář.

Dvacet mužstev bylo rozděleno do pěti skupin po čtyřech účastnících a při losování bylo přihlédnuto k žádostem vzdálenějších mužstev, aby začala hrát své zápasy až v předpoledních skupinách. Na svůj historický hattrick chce letos zaútočit domácí tým SC Stap Vilémov, který turnaj naposledy dvakrát za sebou vyhrál.

Hraje se systémem každý s každým ve skupinách 1×9 minut. Ze skupin postoupí přímo do Play off první tři mužstva a jeden čtvrtý nejlepší tým do šestnáctky. Znamená to, že jen čtyři mužstva ze skupin zůstanou před branami play off. Následuje K.O. systém až do finále, které se bude hrát tradičně 1×12 minut. Systém turnaje jistě přispěje k atraktivnosti, neboť vlastně i jedno mužstvo z poslední příčky v základní skupině může zvítězit.

„Upozorňujeme mužstva, že první dvě skupiny A a B odehrají své zápasy od 8 hodin do zhruba 10 hodin a pak budou hrát další tři skupiny C, D a E. To znamená, že si tato mužstva mohou naplánovat příjezd do Vilémova až na tuto hodinu,“ upozornil Sklenář. Turnaj budou řídit delegovaní rozhodčí a hrát se bude podle zjednodušených pravidel sálové kopané.

Složení skupin

A – začátek v 8.00: SC Stap Vilémov, Kade 5000 Velký Šenov, Hapťák Šluknov, Nica Rumburk.

B – začátek v 8.20: Bohemia Beton Rumburk, Karibik Šluknov, Dejsipulitr VDF, Hasiči Šluknov.

C – začátek v 10.00: Miminka Šluknov, Testostejoni ÚL, Výšinka Team Turnov, Konírna Cvikov.

D – začátek v 10.20: Desperádos Proboštov, Bílá Vdova VDF, Superstars Šluknov, VOŠ Roudnice.

E – začátek v 10.40: Pekelníci Dobruška, Contra Team Hrob, JK Trans VDF, JPS Gastro Neratovice.