Závody začaly v 11 hodin a slavnostně je zahájil náměstek děčínského primátora pan Martin Pošta. Zápasy probíhaly na třech tatami, kde judisté z Judo DDM Děčín získali v ostré konkurenci celkem osm cenných kovů.

Děčínští judisté získali na domácí půdě osm medailí.Děčínští judisté získali na domácí půdě osm medailí.Zdroj: archiv Judo DDM DěčínZ bronzu se ve svých kategoriích těšili Viktorie Syslová, Radek Zelinka, Vít Sýkora, Václav Zvolánek a Jakub Vrána. Stříbrnou medaili si domů odnesla Lída Simmerová a nejcennější zlaté po vynikajících výkonech na zápasišti pro Děčín vybojovali Jindřich Macoun a František Zvolánek.

Ředitel soutěže Otto Černohorský zhodnotil turnaj následovně: „Letošní ročník hodnotím jako velmi úspěšný. Atmosféra v hale byla vynikající, kluci a holky nechali na tatami všechno a co je nejdůležitější: nikdo se nějak vážněji nezranil. Děkuji našemu zřizovateli DDM Děčín, jmenovitě paní ředitelce Světluši Hochwalderové, a městu Děčín za podporu a dobrou vůli, bez které bychom takto velký turnaj nemohli uspořádat a už teď se těšíme na další ročník. Vilda Šefl byl náš kamarád a velký vzor, jsme proto rádi, že si ho můžeme každoročně připomínat tím, co měl nejraději, tedy judem.“