„Roky se jezdilo jen v Praze, teď přišli organizátoři se seriálem. Jelo se ve třech různých městech. Beru to jako pěkné zpestření přípravy. Je to docela nebezpečné. Na trati čeká několik eskalátorů, dřevěných skoků, nechybějí dropy 
z patra do patra a cílové skoky, které mají tři metry na výšku. Létá se skutečně daleko," popisoval Myšík.

Polsko jako první

První závod se konal v polském přístavním městě Štětín. Myšík s přehledem postupoval vyřazovacími jízdami až do finále, ve kterém útočil ze sedmého místa v semifinále. „Nakonec z toho bylo parádní třetí místo. Nestačil jsem jen na hvězdy Tomáše Slavíka a Michala Prokopa. Lepší vstup do sezóny a série jsem si nemohl představit. Konečně se mi naklonilo štěstí", radoval se v cíli biker ze severu Čech, hájící barvy děčínské stáje GT Kur sport.

Berlín mu neseděl

O týden později se seriál přesunul do sousedního Německa přímo do metropole. V Berlíně v obchodním centrum byla hodně technická trať. „Bylo to hodně specifické, moc mi to nesedělo. Do finále jsem postoupil s odřenýma ušima. Tam mě ale výborná atmosféra nabudila a dojel jsem nakonec šestý," pochvaloval si Myšík. Vyhrál opět Slavík, druhý byl Němec Fischbach a třetí Hynek Strouha, který je částečně podporovaný firmou Kur sport.

Pražský vrchol

Finále celého seriálu vygradovalo v Praze. Na závod bylo pozváno 40 závodníků z ČR, SR, Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Itálie či Švédska. Milan Myšík se v těžké konkurenci prokousal až do nejlepší desítky. „Atmosféra byla parádní, diváci byli fantastičtí. Nakonec to byla opět bedna, když jsem nestačil jen na Fischbacha a Slavíka. Ale až za mnou skončil Prokop, což je opravdu cenný skalp," radoval se Myšík.

Celkově tedy benešovský biker bral třetí místo. Druhý byl Michal Prokop a zaslouženě zvítězil Tomáš Slavík, který ovládl všechny tři závody. „Celou zimu se připravuji na enduro závody, které s tímto nemají nic společného, zde je to velmi o akceleraci, síle a výbušnosti a já už čtyři měsíce najíždím objemy. Sám sebe jsem překvapil. Trať byla dlouhá, obsahovala téměř všechny prvky. A diváci? Kdyby mě tolik nehnali, tak bych to nedal, vážně mi vytvořili fantastickou atmosféru. Přijeli kamarádi, současní i bývalí spolužáci, rodina," konstatoval Myšík.

Co teď dál?

Nyní se Myšík vrací opět do starých kolejí, a příprava na enduro závody, které startují 
v dubnu, půjde do finále. ,,Ještě nemám přesný seznam, vím co bych rád objel, ale je to finančně neuvěřitelně náročné. Určitě budu muset něco vynechat, ale seznam a rozpis závodů snad brzy bude kompletní," dodal závěrem mladý biker, který úspěch v této konkurenci řadí hodně vysoko, dokonce možná na vrchol své kariéry.

Zdroj: Youtube