Jak hodnotíte skončený ročník Tour de Feminin?

Jako velmi úspěšný, a to
i přes to, že měl malou účast závodnic, kterou ovlivnilo mistrovství Evropy do 23 let ve Švýcarsku a Akademické mistrovství světa v Polsku. Překvapila mě velká účast diváků po celé trati, především pak na všech vrchařských prémiích a dojezdech v etapových městech.

Jak moc velkým problémem byla termínová kolize?

Závodu se ve velké míře zúčastňují mladší závodnice, kde sbírají zkušenosti s těmi staršími a zkušenějšími. 
A mnohdy se stává, že i přes své mládí v celkovém pořadí bojují o přední místa. No a mistrovství Evropy nám tyto závodnice sebralo.

Mrzelo vás to hodně?

Bohužel jsem v dostatečném předstihu nepostřehl termíny konání těchto vrcholných závodů. V kalendáři UCI to začátkem roku nebylo uvedeno, navíc bychom to stejně nijak neovlivnili, o termín závodu světovou federaci žádáme již rok dopředu.

Tour ozdobila Martina Sáblíková. Co jste říkal na její výkony?

Do Krásné Lípy se Martina vrátila po roční přestávce. 
A stejně jako při svém prvním startu, i v letošním roce hned po úvodní etapě oblékla modrý dres nejlepší vrchařky.  Martina má zásluhu na tom, že po dvanácti letech opět stála na stupních vítězů česká reprezentantka.

Jak na vás letos působil celkově český cyklistický tým?

Tento závod jsem začal dělat právě pro české závodnice, aby se doma mohly měřit se světovou špičkou. Je potěšitelné, že již druhým rokem se naše děvčata zúčastňují, a to jak národní tým, tak i tým regionální.

Nenašel byste nějakou perličku letošního ročníku, kterou byste vyzdvihl?

Jeden z našich reportérů Milan Roura si oběhl pět etap, aby mohl pravdivě referovat 
o dění na trati.

Došlo i na zranění?

Bez pádů se zatím žádná Tour neobešla.  To je velmi nepříjemné. Pád v Jiříkově skončil zlomenou klíční kostí, ale i to patří k profesionální cyklistice.