V tomto roce byl již podruhé zorganizován seriál v tzv. „malé odstřelovače“, což je malorážná puška s optikou, kdy se střílí na skutečně miniaturní cíle na vzdálenost 50 m. Organizátory byly sportovně  střelecké kluby z České Kamenice, Loun,  Teplic, Klub biatlonu Varnsdorf, SK Combat o.s. Varnsdorf  a střelnice Ludvíkovice. Soutěž byla nazvána „Severočeský pohár MaO“.

Účast přesáhla rámec Ústeckého kraje.  „O tom, že se nemusíme stydět za výsledky svědčí to, že Jan Ševců se umístil na 2. místě, Štěpán Ševců a Tomáš Křemenák na 5. a 6. místě, Jan Vitouš, František Pachman, mladý Tomáš Novotný a Tomáš Vavřín se usadili na 14., 18., 23. a 25. pozici s tím, že neodstříleli plný počet závodů hodnocených do seriálu,“ pochvaloval si předseda klubu Jaroslav Horák.

Do sezony v roce 2012 byl organizací těchto klání pověřen právě Varnsdorf. A protože toho bylo málo, proběhly ještě celkem tři klubové závody v „malé odstřelovače“ za účasti střelců z celého kraje. Trofejemi byly poháry, medaile a diplomy, které převážně získali reprezentanti SK Combat Varnsdorf za první a druhé místo Štěpána Ševců, druhé místo Jana Vitouše a třetí místo Tomáše Křemenáka.

Krom této soutěže probíhal další seriál v disciplině zvané Evropský policejní parkur, kde se na organizaci rovněž podílí varnsdorfská střelnice Klubu biatlonu a to již ve svém dvanáctém ročníku Děčínského  poháru EPP. Těchto závodů se zúčastňují střelci a bylo jich 67,  takřka z poloviny Čech.  Zde Štěpán Ševců obsadil s ohledem na konkurenci velmi slušné  17. místo, přestože nebyl na všech  hodnocených závodech.

„Rádi bychom přivítali další  zájemce o střelbu a každou sobotu odpoledne  je střelnice otevřená pro veřejnost. Dokonce zde probíhají zkoušky z odborné způsobilosti uchazečů o zbrojní průkaz a kvalifikovaná příprava pro jejich absolvování,“ připomíná Horák.

Kontaktní telefon pro případné zájemce je následující: 608 332 885.