„Nastoupili jsme v disciplíně mrtvý tah (RAW a EQ) a Matěj Syrovátka se ještě představil v benchpressu (RAW). Cílem bylo předvést co nejlepší výkon ve vlastních váhových kategoriích a především prosadit se do absolutního pořadí bez rozdílu vah ve věkových kategoriích,“ pravil Daniel Pianka z OST Varnsdorf.

První den patřil mrtvému tahu EQ (podpůrný dres). Ve věkové kategorii Junior se představil Richard Šos (váhová kat. do 100 kg), který začal základním pokusem na čince o váze 240 kg. Ve druhém pokuse zdolal činku naloženou na 255kg. Třetí pokus na 270 kg se bohužel již nezdařil. V absolutním pořadí tento výkon znamenal výborné druhé místo.

Poté nastoupil Daniel Pianka (váhová kat. do 60 kg) ve věkové kategorii Masters, kde se základním pokusem na 190 kg se posunul na druhý pokus o váze 200 kg, což znamenalo nový světový rekord. Třetí pokus na 211 kg byl již neúspěšný a v celkovém součtu absolutního pořadí to znamenalo čtvrté místo.

Kategorii EQ uzavřel Jan Pianka (váhová kat. do 60 kg) ve věkové kategorii Open. Na základ si nechal naložit 190 kg, dále sice nevytáhl 200 kg, nicméně stejnou váhu ve třetím pokuse již úspěšně zapsal. V konečném pořadí si Honza odnesl výborné první místo v absolutním pořadí masters.

Další den soutěže byl ve znamení benchpressu RAW, ve kterém nastoupil Matěj Syrovátka v kategorii do 90 kg v dorostu. Začal na lehkém základu, a to na 160 kg, ve druhém pokuse pokořil činku o váze 172,5 kg a své pokusy uzavřel světovým rekordem na konečných 181 kg. Jelikož to Matějovi nestačilo, tak si nechal naložit na čtvrtý pokus 185 kg, čímž vylepšil svůj světový rekord.

Závěr celé soutěže patřil mrtvým tahům v kategorii RAW (bez podpůrných dresů). Daniel Pianka (váhová kat. do 60 kg) se představil ve věkové kategorii Open a začal na váze 170 kg, druhým pokusem pokořil činku o váze 182,5 kg, čímž stanovil nový světový rekord. Třetí pokus na váze 192,5 kg již byl neúspěšný. V celkové bilanci absolutního pořadí mu předvedený výkon vynesl třetí příčku. Jan Pianka (váhová kat. do 60 kg) ve věkové kategorii Masters si počínal podobně jako Daniel. Začal stejně úspěšně na 170 kg, ve druhém pokuse šel na 180 kg a taktéž úspěšně a třetí pokus na 195 kg byl již neúspěšný. Nakonec nastoupil Matěj Syrovátka (váhová kat. do 90 kg) ve věkové kategorii dorost. Své vystoupení začal na 260 kg a jelikož byl úspěšný, tak ve druhém pokuse si pohrál s činkou o váze 280kg. Prokletí třetích pokusů se stalo osudné i jemu a tak 290 kg úspěšně nezapsal. V konečném pořadí to pro něj znamenalo první místo v absolutním pořadí dorostu.

„V celkovém součtu jsme vybojovali nejeden světový rekord a zároveň jsme se prosadili čtyřikrát do absolutních výsledků celé soutěže, čímž náš oddíl předvedl nejlepší výsledek z celého Česka. Dále se podařilo bodovat i v pořadí národů a tak nebylo divu, že se povedlo ukořistit fantastické první místo pro Česko v mrtvém tahu EQ a zároveň třetí místo v mrtvém tahu RAW. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, co nám fandí a podporují. Především Městu Varnsdorf, které náš tradičně finančně podporuje v rámci sportovní koncepce a nesmíme zapomenout ani na Fit-Centrum OST Varnsdorf, kde probíhá naše příprava,“ dodal Daniel Pianka.