Varnsdorfský oddíl vyslal na tuto soutěž hned pět závodníků. Mezi ženami startovala Kateřina Batelková, v dorostenecké kategorii do 90 kg se představil Richard Šos, v kategorii mužů do 80 kg startoval Jan Pianka, v kategorii mužů do 95 kg startoval Miroslav Tarnóczy a v nejtěžší kategorii nad 110 kg závodil Luboš Šos.
Každý závodník měl po důkladném rozcvičení před sebou čtyři pokusy k zvládnutí co nejvyšší hmotnosti činky.

Jako první nastoupily ženy. „První se s činkou poprala Katka, pro kterou to byly první závodní zkušenosti. Ač po prodělané nemoci se činky nezalekla a předvedla krásný výkon, kdy hravě zvládla základní pokus s činkou o hmotnosti 65 kg, na druhý pokus si nechala naložit 70 kg, třetím pokusem s přehledem potáhla činku o hmotnosti 75 kg. Na závěrečný čtvrtý pokus si nechala naložit 80 kg, které za mocného povzbuzování všech přihlížejících potáhla. Tím si vytvořila nový osobní rekord," vysvětluje Miroslav Tarnóczy.

Druhý z varnsdorfských závodníků nastoupil dorostenec Richard Šos (nejmladší závodník celého startovního pole), který tréninkově zvládl základní pokus na 150 kg. „Stejně si počínal i na druhém pokusu s činkou o hmotnosti 170 kg. Na třetí pokus si nechal naložit 180 kg, které také potáhl. Při tomto pokusu bylo vidět že je Richard při chuti, nechal si naložit na závěrečný pokus 190 kg. Krásným pokusem vytvořil nové osobní maximum," pochvaloval si člen varnsdorfského oddílu.

V mužské kategorii do 80 kg se představil Honza Pianka (nejlehčí závodník mužské části), který po velmi krátké tréninkové přípravě zahajoval lehce na 185 kg. „Druhým pokusem zatáhl 200 kg. Na třetí pokus si nechal naložit 205 kg, které s přehledem zvládl. Závěrečný pokus na hmotnosti 210 kg znamenal vyrovnání osobního maxima. Tímto výkonem potáhl činku více jak 3,5krát těžší, než byla jeho osobní hmotnost," pokračuje Tarnóczy.

Dále byla na řadě kategorie mužů do 95 kg, kde startoval Mirek Tarnóczy, který zvládl s přehledem základní pokus na 210 kg. Na druhý pokus si nechal naložit 220 kg. Na třetí pokus si nechal naložit 230 kg, které s přehledem zvedl. Závěrečným pokusem s činkou o hmotnosti 235 kg vylepšil své osobní maximum.
Jako poslední z varnsdorfských závodníků nastoupil Luboš Šos, startující v nejtěžší mužské kategorii, který lehce zahajoval na 280 kg. Ve druhém pokusu si též úspěšně poradil s činkou o hmotnosti 315 kg. Třetím pokusem s neuvěřitelným výkonem 345 kg, které Luboš za mohutné hlasové podpory diváků zvedl ze země, již stačil na absolutní prvenství mezi 44 závodníky.

„V konečném pořadí skončili varnsdorfští ve velmi silné konkurenci takto: Katka Batelková na skvělém 4. místě mezi ženami, Richard Šos na 7. místě, Honza Pianka na 3. místě, Mirek Tarnóczy na 5. místě a Luboš Šos na 1. místě. Luboš zároveň zvítězil i v absolutním pořadí.

„Tato umístění jsou v konkurenci borců z celé republiky nad očekávání skvělá a svědčí o stálosti naší formy. Obrovský dík patří Danovi Piankovi, který tentokrát nezávodil a staral se o přípravu závodníků, a Katce Batelkové, která se mezi pokusy zvládla postarat o foto ze závodů. Soutěž se pořádajícímu oddílu podařila připravit nad všechna očekávání, probíhala bez průtahů a počasí bylo jako na objednávku," dodal Tarnóczy.