„Je to úplně na nic. Nemáme ani jak trénovat, uvnitř se nic nesmí. Když se to na konci minulého roku na těch 14 dní povolilo, tak byla docházka na tréninky fakt výborná. Pak to ale zase zasekli, nemohli jsme dělat nic ani venku. Bazén se zase vypustil. Pro nás je to v tuhle chvíli doslova nulová sezóna. Můžeme jenom čekat na rozhodnutí vlády,“ pokrčil rameny Zbyněk Šimák, hlavní klubový trenér.

V loňském roce toho plavci z Varnsdorfu opravdu moc nestihli. „Absolvovali jsme soustředění, ale pak už byl konec. Přišli jsme o krajské přebory, jeden náš mladší plavec přišel dokonce o mistrovství republiky. Samozřejmě nás to hodně mrzí,“ pokračoval Šimák.

Odhadnout, kdy se bude moct opět začít s tréninkem? Velmi těžké! „To nikdo neví. Z mého pohledu by se mohlo něco uvolnit během března. To bychom pak ještě v té sezóně mohli něco stihnout. My bychom se chtěli scházet tak ve dvaceti lidech a začít alespoň suchou přípravu, když se třeba ještě neotevřou bazény. Trénovat bychom chtěli třikrát v týdnu, pak by se vidělo,“ prozradil.

Na jaké akce by se tak plavecký oddíl z Varnsdorfu mohl letos podívat? „Kalkuluje se, že krajské přebory by se mohly posunout na květen, nebo červen. Jedny krajské závody chceme uspořádat i u nás ve Varnsdorfu. Čekáme na termínovku. Nejvíce nás mrzí, že všude okolo se plave. Třeba v Maďarsku. Sice s omezením, ale plavou,“ zakroutil Šimák hlavou.

Děti bez možnosti sportu? To je podle hlavního trenéra plaveckého klubu ohromný problém. „O tom ani nemusíme diskutovat. Tak dlouhá pauza je v plavání opravdu problém. Děti budou začínat skoro od nuly. Bude trvat, než správně nahmátnou vodu. Já naše děti občas venku potkávám. Co myslíte, že dělají? Sedí u počítačů. O víkendu je rodiče vytáhnout ven, teď může třeba bobovat, nebo sáňkovat. Ale to je nezachrání. Tady by se měl někdo zamyslet, tohle je špatně. Nám trenérům samozřejmě kontakt s dětmi chybí, jsme z toho nešťastní. Já jsem rád, že někdy někoho potkám a prohodíme pár slov,“ dodal Zbyněk Šimák.