„Nutnou transformaci oddílu řešíme už od října, kdy jsme si s Honzou plácli. Zajištění sezóny profesionálního cyklisty je vzrušující práce. Sám jsem o tom vždycky snil, tak to teď alespoň mohu zajišťovat ostatním“, říká manažer týmu Jan Novota.

„Už do Vánoc se povedlo sehnat nebo udržet šestnáct, nejen českých, partnerů, kteří pomohou finančně i materiálně zabezpečit první oddílovou profisezonu. Jedním z hlavních partnerů je také město Varnsdorf, kterému tímto nemůžeme dostatečně poděkovat za to, že se za nás postavilo hned od začátku naší činnosti. Povedlo se nakonec udržet i generálního partnera, takže název teamu pro rok 2024 bude ML Tuning CykloTrener Varnsdorf," zdůraznil Novota.

K Honzovi přibyla ještě mladá, nadějná rumburská triatletka Adéla Veselková, která je velkým příslibem do budoucna. Za dvěma „profíkama“ je součástí oddílu dalších deset elitních hobby závodníků, kteří mají při svém zaměstnání velmi dobré výsledky ve svých kategoriích a další desítky hobíků, kteří jezdí pro radost.

Samostatnou kapitolou je pak Kids Team, který hodlá rozšiřovat své řady, protože pomocným trenérem dětí se stane právě sám Honza Strož, což bude pro děti jistě obrovskou motivací. „Výsledkové ambice máme v republice jen ty nejvyšší. Po únorovém a březnovém soustředění v teple se vrátíme na první závody, abychom konec května strávili zase vysoko v horách, kde hodláme vyladit na první vrchol sezony – maratonské Mistrovství Evropy v Polsku. Český pohár je samozřejmostí a když se bude opravdu dařit, zamíříme na podzim i na Mistrovství světa do USA, ale to je ještě daleko," dodal Jan Novota.