Starší žáci si na své konto připsali vydřené čtyři body. Proti ZŠ Partizánské se hrálo v úvodu vyrovnaně, ovšem Děčín pak lépe kombinoval a udržoval si mírný brankový náskok. A nakonec vyhrál zaslouženě 9:4 (branky Děčína: Ludvik 3, Michal 2, Nguyen, Žáček, Kužel). Proti Novoborské byl Děčín favoritem, ovšem rychle prohrával 0:2. Až za hrozivého stavu 0:4 se Děčín probral a nakonec vyválčil remízu 5:5 (branky dávali Michal 3, Žáček a Cvrček). „V prvním utkání hráli kluci solidně kombinačně, ve druhém zavládlo zklamání, když dvě třetiny dobře makali a stačilo to jen na bod,“ podotkl šéf klubu Tomáš Štěpánek.

V nové hale v České Lípě (bylo opět s údivem, že taková hala v Děčíně prostě chybí) se naposledy v tomto roce představil první celek děčínských mužů. A byl to vydařený turnaj. Prvním soupeřem byl celek Liberec Panthers. První třetina se děčínským hráčům nepovedla a Liberec zaslouženě vedl 3:1. Po důrazné domluvě trenéra se Děčín zvedl a dostal se do vedení 4:3. Liberec se naposledy ukázal, když snížil na 5:4, ovšem od té doby existovalo na palubovce pouze jediné mužstvo - FBC DDM Děčín. Dalších devět branek znamenalo vítězství Děčína 14:4.
Proti lounské Lokomotivě to byl vyrovnanější boj, Děčín i tak vyhrál 7:3 a dvě výhry ho vynesly na druhé místo za první Most.
Děčín - Liberec 14:4 (4 Nořinský, 3 Macháček, 2 Krauskopf, 2 Kotík, Pilek, Hora J., Fidler)
Děčín - L. Louny 7:3 (2 Macháček, 2 Štěpánek, Fidler, Čižmar V., Kotík).
Sestava: Miško, Fidler, Čižmar V., Krauskopf, Matza, Nořinský, Macháček, Kotík, Štěpánek, Pilek, Hora J.

Další cennou medaili vybojovali děčínští elévové, i když herně to nebylo ideální. Ve skupině na Děčín čekaly papírově slabší týmy. V prvním utkání děčínští chlapci přejeli 9:2 Turnov, ve druhém zápase proti Dubí se Děčín dlouho střelecky trápil, přesto vyhrál 2:0 a postoupil do finále, kde na něj čekal USK Slavia Ústí nad Labem. Děčín vstoupil do utkání dobře, ale z tlaku vytěžil pouze jednu branku. Ústí skóre otočilo, a navíc za stavu 1:3 Děčín srazila velmi laciná branka, která zlomila jeho odpor. Ústecký klub nakonec vyhrál 6:3, Děčín si odvezl stříbrné medaile.
FBC DDM Děčín – TJ Turnov 9:2. Branky: Fridrich 3, Pšenička 3, Trčka 2, Vlček. Asistence: Trčka, Derevlanyj
FBC DDM Děčín – SK Dubí 2:0 Branky: Fridrich, Pšenička. Asistence: Trčka 2.
FBC DDM Děčín – USK Slavie Ústí nad Labem 3:6. Branky: Trčka, Pšenička, Vybíral F. Asistence: Trčka, Pšenička, Vybíral F.