I další závod Českého poháru, tentokrát již na celém spektru krátkých tratí, vyšel kanoistům děčínského klubu Kajak na jedničku. „Čtyři dny strávené na dráze v Račicích přinesly 8 zlatých, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile,“ jásá trenér Tomáš Charvát.

Stoprocentní úspěšnost měl Jindra Florián v závodech benjamínků, když všechny tři své starty na 500m, 1km a 2km proměnil ve tři jasná vítězství. Své konkurenty vždy doslova rozdrtil s obrovským náskokem.

V kategoriích dorostu se blýskli především Adéla Házová a Vladimír Cerman. Adéla také vyhrála všechny čtyři tratě na singlech, Vláďa získal jedno zlato a dva bronzy. Do devítičlenného finále se dvakrát prosadil také Jan Šulitka, spolu s Vláďou pak vyjeli stříbro v deblu. Velkým překvapením dorosteneckého závodu deblů bylo i třetí místo dvojice Č. Dvořák – J. Macháček.

„Račický kanál vždy zaručuje dobré závodní podmínky i zázemí. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Navíc se nám vydařilo počasí a po celou dobu bylo krásně slunečno. Jediné co nám ztěžovalo podmínky, byl silný vítr, se kterým jsme se prali po celé závody. I přes to, se mi tyto závody podle mě vydařily a až na pár drobností, jsem se svými výkony spokojená,“ měla Adéla Házová důvod k úsměvu.

Juniorské kategorie se tentokrát utkaly s celou naší dospělou špičkou v Open závodě. „To přineslo brutální konkurenci, ale i tak se naše juniorky dokázaly pohybovat v popředí a zajet několik hodnotných finálových výsledků,“ referuje Charvát.

Kristýna Havlová s A. Krausovou na deblkanoi dopádlovaly dvakrát na třetím místě. Kateřina Zárubová se vždy dokázala prosadit do finále a mezi kajakářkami ve sprintu na dvoustovce dosáhla na bronz. Další umístění ve druhé polovině finále přidala děvčata také v deblech: Iva Boháčová se posadila s Lenkou Hrochovou a Kačka Zárubová s Adélou Házovou.