Osmým místem z ME se děvčata nominovala do závodu K4 500 metrů v úvodním bloku olympijských disciplin a i na MS ukázala, že se s nimi musí počítat. Přestože výkon a čas zajetý v rozjížďce nebyl příliš přesvědčivý, na postup do semifinále stačil. Na rozhodující SF jízdu dělící pole na úspěšné a neúspěšné se jim podařilo dokonale koncentrovat a skvěle zvládnutých 500 m jim zajistilo 3. místo a tím i postup do devítičlenného finále.

Tím měla děvčata splněn cíl se kterým do Kanady odlétala a mohla se pokusit svůj výsledek ještě trochu vylepšit. Po výborném startu ale už česká posádka ve druhé polovině finále nedokázala udržet tak vysoké tempo a obsadila vcelku očekávanou pěknou devátou příčku.

Pro blok neolympijských disciplín se trenéři oproti ME, kde nasadili K4 i na 200 m, tentokrát rozhodli vyzkoušet letošní novinku v programu MS – závod štafet 4×200 m. A bylo z toho druhé finále. Přestože pro závodnice není úplně jednoduché přeorientovat se přes noc z hromadné posádky na singla, povedlo se jim to více než dobře a svoji účast na MS završily osmým místem.

Po návratu z Kanady čeká ještě Lenku po krátkém odpočinku trénink na delší distance a pokus o úspěch při podzimním MS v maratonu v portugalské Crestumě.

Autor: Tomáš Charvát