Program odstartuje už v 15.45, kdy bude závodit skupina B a mládežníci, od 17 hodin je na programu hlavní soutěž. Opět se bude závodit pouze ve vrhu koulí, znovu ale dorazí světová vrhačská esa.

„I vzhledem k rozpočtu, který na akci máme, je lepší přilákat špičku v jedné disciplíně, než to rozmělnit do dalších závodů, ale uspořádat mítink, kterých jsou tisíce. Velká cena Ústí nad Labem má v koulařském světě zvuk, dorazí opravdové špičky v oboru. Všichni hází přes dvacet metrů a dál,“ uvedl předseda pořádajícího AC Ústí nad Labem Miroslav Vachuta.

Chybět nebude ani česká star Tomáš Staněk. Rekordem mítinku je výkon 21,76 metru, který je jedním z nejlepších vrhů na území ČR. Podaří se ho překonat? Vstup je zdarma. 

UWE HOHN
Sedmapadesátiletý Němec patří mezi legendy atletiky. Na mítinku v Berlíně poslal 20.7.1984 starý typ oštěpu do vzdálenosti 104,8 metru, čímž přehodil nejen do té doby nejlepší výkon Toma Petranoffa (99,72), ale stal se také jediným atletem v historii, který přehodil stometrovou hranici. IAAF pak v roce 1986 upravila pravidla, kdy posunula těžiště oštěpu o 4 cm dopředu, čímž došlo ke zkrácení hodů. Hohn je rovněž mistrem Evropy a vítězem světového poháru.