Cesta sjednocení, kterou se Unie vydala, především od roku 2004 je v evropském pohledu jedinečná. Členská základna aktivních hráčů a ligových týmů je v přepočtu na počet obyvatel jedna z největších v Evropě.

UŠO organizuje soutěže jednotlivců, dvojic a družstev. Od roku 2009, kdy bylo zavedeno přímé členství, došlo v UŠO i k výraznému posunu i v nabídce a struktuře soutěží a jejich soutěžních vrcholů. UŠO pořádá na republikové úrovni tyto soutěže:

Jednotlivci a dvojice

1. 3 x republikové Grand Prix & TOP
2. MČR jednotlivců a dvojic
3. Harrows Cup
4. Bull´s Turnaj mistrů
5. MČR Dabltým ligy (ligová soutěž dvojic)

Družstva

1. Hlavní ligová soutěž
2. Ligový pohár UŠO
3. Ženská ligová soutěž

UŠO se snaží organizovat soutěže tak, aby byly atraktivní ve všech výkonnostních úrovních. Zavedení kategorizace ligových soutěží, ale i jednotlivců dalo šanci mnohem většímu množství hráčů a týmů zažít neopakovatelnou atmosféru v utkáních, ve kterých jde o všechno. Vždyť např. v mistrovských turnajích MČR družstev se obejvuje až 170 soutěžních týmů. A to od těch, které patří k absolutní evropské softové špičce, až po ty, které jsou teprve na startu své kariéry. Ti všichni mají konečně o co hrát.

UŠO se pravidelně zúčastňuje mezinárodních akcí. V roce 2007 pořádalo UŠO ME EDU v Praze. Vůbec poprvé se ME konalo v hlavním městě pořadatelské země. Rekordní byla nejen účast jednotlivců, ale i zemí (20), počet odehraných turnajů a počet mistrovských titulů pro Českou republiku (pět z devíti možných).

Jen dvakrát dokázaly reprezentace jedné země vybojovat oba nejprestižnější týmové tituly z ME. V roce 2008 se to povedlo české reprezentaci na ME v Itálii a v roce 2013 opět našim mužům i ženám na ME v Německu.

Máte-li rádi šipky, je tu UŠO právě pro vás. Hrou s námi se můžete nejen bavit, ale můžete, dosáhnou i nezapomenutelné sportovní úspěchy.