Krušnohorské peklo, jeden z nejtěžších závodů cyklistické Severočeské ligy vyhrál terezínský závodník Matěj Zahálka týmu CK Slavoj Terezín.

David opět vyhrál

Start byl ve sportovním areálu Klíny směr Flájská přehrada směr na Dlouhou Louku se sjezdem do Litvínova, drsné stoupání z Litvínova na Klíny závodníci absolvovali hned dvakrát, kde byl start i cíl. První selekce pelotonu nastala již v kopci od Flájské přehrady na Dlouhou Louku, při prvním průjezdu přes Klíny pak vedla pětičlenná skupina, která společně absolvovala druhé kolo. Při průjezdu do druhého kola čekala na závodníky předem vypsaná prémie o víkendový pobyt ve sportovním areálu Klíny, kterou si pro sebe zajistit ve spurtu s přehledem David Jeřábek z týmu Sweep cycling Eltech.

Ivo drží vedení

Pětice nejlepších cyklistů, s dvojnásobným zastoupením týmu Sweep cycling Davidem Jeřábkem a Petrem Hennlichem se drželi Matěj Zahálka (Terezín), Adam Valeš (Dukla Praha) a Václav Viktorin (Březová). „Mezi přehradou a Dlouhou Loukou je několik krátkých kopců, tam se začalo hodně nastupovat. Valeš se Zahálkou chtěli už rozhodnout, ale nástupy jsme s Petrem pochytali. Soustředil jsem síly na prémii, proto mě v cílovém kopci díky zimě chytla křeč do nohy, že jsem málem ani nevyjel. Díky Petrovi, který mi pomohl jsme zvítězili ve svých kategoriích,“ vylíčil taktickou bitvu David Jeřábek. Přestože byl mladší z bratrů Ivo Jeřábek zdravotně indisponován a závod vynechal, udržel průběžné první místo v kategorii.

Za touto skupinkou se utvořili malé skupinky a v cílovém stoupání cyklisté přijížděli osamoceni. „Pro závodníky byl nejtěžší soupeř dnešní počasí, kdy ráno bylo 11 stupňů a vytrvalý déšť, který závodníky provázel celé první kolo. Dlouhý pětikilometrový sjezd byl zkouškou ohněm, všude voda a naplavené kamínky“ řekl po závodě vítěz kategorie mužů nad 40 let Petr Hennlich z týmu Sweep cycling Eltech.

Kalendář Sweep cupu SAL bude pokračovat dalším závodem již dnes 2. července, kdy se závodníci postaví na start v tradičním klání v Nepomyšli u Podbořan. Poté následuje dvou týdenní přestávka před dlouho očekávaným Mistrovství ČR amatérských cyklistů 17 .července v Kralovicích.

Krušnohorské peklo : Muži 80 km: 1. Jeřábek D. (Sweep cycling Eltech) 2:30:50 hod, 2. Kodl (Team Březová) -2:02 min, 3. Čapek (Sweep cycling Eltech) -3:38 min, 4. Šimek (CK Čmelda) -3:44 min, 5. Vodička (Velosport Bílina) -5:20min.

M40: 1. Hennlich 2:30:41, 2. Prokeš Petr (oba Sweep cycling Eltech ) -2:11min

M50: 1. Huja Oleg (Sweep cycling Eltech ) 2:40:11.

Junioři 80 km: 1. Zahálka Matěj (CK Slavoj Terezín) 2:29:34.

M60 – 80 km: 1. Hacaj (KL Most) 2:50:26,

Žáci 12 km: 1. Stanko (KL Most) 25: (celkem 82 startujících)

Sweep Cup SAL 2010 – družstva po 7. závodě: 1. Sweep cycling Eltech 1257 bodů, 2. KL sport Most 1215, 3. Vel. Favorit Bílina 1144 . Jednotlivci- Muži M19: 1. Jeřábek Ivo (Sweep cycling) 271bodů. M30: 1. Jeřábek David (Sweep cycling) 409bodů. M40: 1. Hennlich (Sweep cycling) 419bodů. M50: 1. Huja (Sweep cycling) 418bodů. M60 a ženy: 1. Hacaj (KL Sport Most) 401bodů. Junioři: 1. Hink (KL Sport Most) 415bodů.