Po více jak měsíci uspořádal tenisový klub TK Česká Kamenice turnaj mladších žákyň zařazený mezi turnaje vyšší kategorie, který opět přilákal do tenisové haly přední hráčky celostátního žebříčku.

Záštitu nad turnajem převzal primátor města Děčín Vladislav Raška.

Turnaje se zúčastnilo dvaatřicet hráček z celé ČR. Díky tomuto obsazení se zařadil mezi šest nejvýznamnějších zimních turnajů. Úvodní kolo se obešlo bez větších překvapení a dále postoupily všechny favoritky. Hned od úvodního kola začala úřadovat teprve desetiletá naděje Vondroušová ze Sokolova, která svojí bezchybnou hrou a skvělým pohybem vyřadila cestou do finále několik papírově silnějších soupeřek, včetně dvou nasazených hráček.

Do závěrečných kol se kromě Vondroušové probojovali litvínovská Kolodziejová, Brožová z TK Neridé a Juřicová hrající za Valašské Meziříčí.

Obě semifinále byla něčekaně hladká. Kolodziejová přehrála Brožovou 6:2, 6:1 a ve druhém si poradila Vondroušová ještě snadněji s o dva roky starší Juřicovou 6:1, 6:0. Ve finále nasazená jednička turnaje Kolodziejová neponechala nic náhodě a svými přesnými a tvrdými údery přehrála překvapení turnaje Vondroušovou 6:2, 6:1. Zároveň tak dokázala, že se jí na turnajích daří. Byl to již její druhý turnajový triumf. Své postavení na celostátním žebříčku, kde jí patří 3.příčka potvrdila i ve čtyřhře, kterou vyhrála společně s Kohoutovou, když ve finále přehrály pár Vokurková, Heinová 6:4, 6:2.

Atraktivní poháry a dárkové koše předal nejúspěšnějším hráčkám primátor Raška. Stejně jako předešlý turnaj i tento mohli přiznivci sledovat online na internetu, což se setkalo s velkým zájmem.

To, že dva ze šestice nejvýznamnějších zimních turnajů uspořádal oddíl TK Česká Kamenice svědčí o tom, že se již zařadili mezi pořadatelskou elitu, což potvrzuje i nebývalý zájem o účast na českokamenických turnajích. “V tomto trendu bychom chtěli pokračovat i v následujících letech. Je pravda, že v současné době musíme mnohdy vzhledem k omezenému počtu účastníků i několik hráček odmítnout. Závěrem bychom chtěli poděkovat městům Děčín a Česká Kamenice a sponzorům, bez kterých by nebylo možné akce na takovéto úrovni pořádat,“ řekl Jiří Ondečko z českokamenického tenisového klubu.