Název se odvíjí od původně spíše komorní podvečerní záležitosti a zakladatelů, organizátorů a závodníků Pepy Vlka a jeho rodiny, ale již jeho čtvrtý ročník naznačil, že původně střižený přiléhavý kabát komorní záležitosti, začíná být těsný. Čtyřicet mužů a žen na startu jasně dokazuje neustále rostoucí oblibu. Svým rozložením jednotlivých disciplín, tj. 300 m plavání, 10 km na kole a 3 km běhu je přijatelný pro většinu sportující populace a také na startu byla směsice atletů, vodáků, orientačních běžců, plavců, buďfiťáků i triatlonistů.

Vítězství z minulého roku obhájil Filip Zouhar z Teplic, který systémem start, cíl šel jasně za vítězstvím. Zvítězil v plavání (3:55 min), na kole (17:53 min) a v běhu si už pouze hlídal bezpečný náskok.

Také druhý v cíli Petr Rouček z Děčína se bezpečně usadil na druhém místě již po plavání (3:58 min) a udržel ho po výborném kole (třetí 18:19 min) až do cíle.

Třetí místo si vyrovnanými výkony zajistil Marek Peterka z Děčína (známý organizátor X – terry). Po šestém místě z plavání (4:44 min), se skvělým kolem (druhý čas – 18:11 min) dostal za vedoucí dvojici a bronzovou pozici s přehledem udržel.

Čtvrté místo si po průměrném plavání (22. čas 6:23 min) zajistil velmi dobrými výkony na kole a v běhu, Petr Štěpán z ASK Děčín.

Výborně si vedla nejlepší žena Ilona Škálová, která v silné mužské konkurenci obsadila skvělé 11. místo, když ještě po kole byla šestá.

Smolařem závodu se stal Tomáš Charvát, čtvrtý po plavání, který měl defekt a kole, ale po výměně prasklé duše pokračoval a nejlepším během (11:09 min) se dotáhl na 15. místo. Nebýt defektu, pravděpodobně by bojoval o stupně vítězů.

Mezi běžci byl druhý Adam Přibyl (11:33 min), který se výborným během vytáhl z 20. místa po kole až na konečné sedmé.

Třetím nejlépe finišujícím byl Jan Handlíř (11:40 min.), který z 19. místa po kole si doběhl pro celkové 9. místo.

V čtyřicetičlenném poli bylo 7 žen, 11 veteránů mužů nad 40 let. Nejstarším účastníkem byl celkově 32. šedesátios­miletý Jaroslav Uher z Děčína a nejmladšími byli patnáctiletí Jan Kment (celkově 28) a Filip Soukup (celkově 34).

„Jediným kazem kvalitního a pohodového závodu byly zcela zdevastované silnice v okolí Maxiček, které kromě děr, na které jsme již zvyklí, jsou ještě rozfrézované a neopravené po pokládání nějakých sítí. Kromě již zmíněného smolaře Charváta, skončily na silnici po defektech ambice děčínských pólistů Jana Mareše a Jana Beránka,“ zaznělo z organizačního tábora