Díky dobrým výsledkům, kvalitním triatlonovým závodům pořádaným v Děčíně a rostoucí členské základně se rok 2015 vydařil na jedničku.

„V současné době má oddíl, včetně dětí, přes třicet aktivních sportovců, kteří se za rok zúčastnili celkem čtyřiceti triatlonových závodů v dospělých a dětských kategoriích. A to nejen v České republice, ale i na mezinárodním poli v Německu, Chorvatsku, Itálii, Slovensku, Francii a Jižní Africe. Celkem to bylo přes 160 individuálních startů v triatlonových závodech," říká spokojený Marek Peterka z Triade Děčín.

Jako výkon roku bylo ohodnoceno absolvování prvního Ironmana Jitkou Jirušovou na náročném závodě ve francouzském Vichy a úspěšné dokončení nejtěžšího závodu v republice a také prvního Ironmana Winterman 2015 Janem Pacinou a Janem Kotvou.

V dalších závodech sezóny vystoupali děčínští závodníci několikrát na stupně vítězů včetně umístění na tuzemském mistrovství. Nejúspěšnějším dětským závodníkem je zároveň fotbalista děčínské akademie Petra Voříška, Marek Peterka, který zvítězil ve třech závodech.

„Samozřejmostí je účast členů oddílu na dalších sportovních akcích, jako jsou atletické závody včetně maratónů a závodů na horských kolech," připomněl Peterka.

Triade, to jsou i velké sportovní akce pořádané v Děčíně jako Děčín Run Fest, Iron Dumpling aneb Železný knedlík pod vedením triatlonisty a vodního pólisty Ivana Parlesáka. Nesmíme zapomenout na plavecký maraton v Labi Gastonův memoriál a další včetně dvou dětských duatlonů, které zaznamenaly rekordní účast.

„Zejména dětské závody získávají na popularitě a mají vždy strhující atmosféru. To je nejen velký příslib do budoucna, ale i ukázka toho, že děti neztratily chuť sportovat," pochvaloval si Peterka.

Závěrečnou akcí sezony bude „Běh 17. listopadu" na 5 kilometrů na dráze a dětské běhy od 200 do 800 metrů.

Díky zakladatelům závodu Jaroslavu Hauzírkovi, Marku Peterkovi a partě pořadatelů ASK Děčín se podařilo vybudovat akci s účastí více než dvěma sty sportovců a hlavně velmi důstojnou oslavu státního svátku, kdy se může uctít památka všech obětí komunismu.

Na akcích pořádaných Triade Děčín pro širokou veřejnost se v letošním roce zúčastnilo přes 1000 sportovců.

Tým kolem děčínského klubu věnoval již přes 200 000 Kč na podporu handicapovaným dětem. Za to jim patří nejen uznání, ale i velký respekt.
„Věříme, že i představitelé města Děčín si uvědomí množství odvedené práce dobrovolníků, kteří prostřednictvím sportu budují kulturní prostředí, a bude je motivovat svým přístupem k pokračování v prospěšné činnosti v našem městě," uzavřel vše Marek Peterka.