Děčínští borci vyrazili na místo konání den před hlavním závodem. Trénink ale narušoval déšť a především těžké technické pasáže, které byly plné kluzkých kořenů, dělaly nejednomu závodníkovi velké problémy.

Z týmu GT KUR SPORT se nejvíce dařilo novému závodníkovi Martinu Pickovi, který hned v prvním závodě letošní sezóny ochutnal, jaké to je, být na stupních vítězů, respektive třetím místě se ztrátou dvou setin sekundy na druhého Štěpánka. Na vítězného Jana Čepeláka, který stejně jako Štěpánek figuruje v české reprezentaci, ztratil Picek necelé dvě vteřiny.

„Trať v Meziboří už za poslední roky znám velmi dobře. Věděl jsem, do čeho jdu, sedí mi to tady. Na začátek sezóny to není vůbec špatný výsledek, jen mě mrzí ta minimální ztráta na druhé místo. Už se těším na první závod Českého poháru na Monínci, kde už bude na startu kompletní česká elita", dodává Martin Picek, který letos bude startovat premiérově v kategorii Elite na ČP a jeho cílem je umisťovat se kolem desátého místa.

Picek jakoby nastartoval i jeho týmové kolegy, kteří předvedli výbornou jízdu. Děčínské duo Kryštof Jetmar a Lukáš Huml se vešlo také do TOP 10. Kryštofovi také Meziboří velmi sedí a potvrdil to i letos, když dojel na výborné páté místo. Ještě větší překvapení pro všechny byl výsledek Lukáše Humla, kterému se v minulých sezónách příliš nedařilo. Letošní sezónu ovšem zahájil devátým místem, což od nejmladšího člena děčínské sestavy málokdo čekal, a i Lukáš potvrdil formu, která na úvod potkala závodníky GT KUR SPORT týmu.

Zklamáním ovšem bylo až 16. místo Ondry Fialy, který už patří mezi zkušenější závodníky. Bohužel tentokrát to nevyšlo podle představ.

„Skvělé výsledky na začátek. Ondrovi to sice nevyšlo, ale ve sjezdu každá chybička znamená strašně moc a ne každý den je posvícení. Celkově je vidět, že Píca přinesl do týmu velkou pohodu, což se odrazilo i na výsledcích ostatních kluků", pochvaloval si týmovou spolupráci manažer Milan Myšík.

Další závody čekají děčínský GT KUR SPORT tým 1. června, kdy se jede první závod Českého poháru na Monínci a poté 7. června pokračuje seriál 3 DH cupu v Jiřetíně pod Jedlovou.