Mezi děvčaty (ročník narození 1995 a mladší) startoval samozřejmě i výběr Ústeckého kraje, jehož trenérem byl děčínský Josef Herclík, který postavil jádro na sedmi hráčkách VSK Spartak Děčín, ve složení: I. Zahálková, K. Musilová, E. Mottlová, M. Dobrovolná, K. Šrajerová, V. Jiránková, K. Sadílková. Tým pak doplnily tři hráčky z Mostu. Asistentkou trenéra pak byla Eva Kouřilová z Mostu. „Výběr nebyl úplně optimální, neboť některé hráčky z jiných klubů daly přednost jiným akcím a například hráčky Ervěnic se nedostavili k odjezdu,“ vysvětlil trenér Herclík.

Po dopravních problémech pak „ústecký“ výběr dorazil do Hradce se zpožděním a prakticky ihned nastoupil k prvnímu duelu.

Skupina

Ústecký kraj – Jihočeský kraj 2:0 (25:19, 25:18). Nastoupila základní šestka Děčína (bez Sadílkové) a po vyrovnaném začátku přehrála jihočesky pestřejší hrou na síti, ale i podáním a polem. První důležité vítězství dodalo děvčatům sebevědomí.

Ústecký kraj – Zlínský kraj 2:0 (25:19, 25:11). Po pomalejším začátku, byla „ústecká“ děvčata jasně lepší a po perfektně zahrané koncovce si připsala druhou výhru.

Ústecký kraj – Kraj Vysočina 2:1 (25:27, 25:23, 15:12). Začátek se prostě nepovedl, jako by děvčatům došly síly a stejné to bylo i ve druhém setu, kdy Vysočina vedla ještě 19:13. Pak ale přišel velký obrat o vítězi tak nakonec musel rozhodnout tie break. Jeho průběh už jasně kontroloval ústecký výběr.

Ústecký kraj – Kraj Karlovy Vary 2:0 (25:22, 25:17). „Ústečanky“ vedly v tomto utkání prakticky stále o pět až šest míčů a přes lehké zaváhání v koncovce 25–22 prvního setu to byla jednoznačná záležitost. Vítězství prakticky znamenalo postup do finálové šestky bez ohledu na zbývající dvě utkání ve skupině.

Ústecký kraj – Moravskoslezský kraj 1:2 (22:25, 25:19, 6:15). To byl hodně nevydařený zápas, kde se prostě nedařilo a přes ohromnou bojovnost a vydřený druhý set se nakonec radoval soupeř.

Ústecký kraj – Kraj Hradec Králové 2:1 (16:25, 25:17, 28:26). V prvním setu zápasu ve kterém už o nic nešlo se hrál bezstarostný volejbal a „ústečanky“ šetřily síly na finále. Pak se děvčata rozhodla neprohrát a dovedla duel do vítězného konce.

Finále

Moravskoslezský kraj prohrál překvapivě s Karlovými Vary a tak do finále společně s ústeckým krajem šla Vysočina a Jihočeský kraj, tedy započítávaly se dvě výhry.

První finálový zápas byl se Středočeským krajem a trenér Herclik musel přestavět družstvo a doufat, že to děvčata vydrží.

Ústecký kraj – Středočeský kraj 2:0 (26:24, 25:14). V prvním setu to byl ohromný boj o každý míč a v koncovce byl šťastnější výběr trenéra Herclíka. Ve druhém setu už to bylo bezchybné.

Ústecký kraj – Plzeňský kraj 2:0 (25:18, 25:16). Změna taktiky naordinovaná trenérem slavila úspěch. Opět se ukázalo, že když se poslouchá tak to jde dobře. Celkově to znamenalo, že ústecký výběr postoupil do finále a už nemohl být horší než druhý.

Ústecký kraj – Praha 0:2 (15:25, 15:25). Jasně nejvyšší a nejsehranější družstvo bylo v současném stavu věcí nad síly šestice hráček z Děčína. „Ale kdo čekal vůbec finále. Stříbrné medaile jsou vynikajícím úspěchem. Všechna děvčata zaslouží ohromný obdiv,“ poznamenal spokojený trenér Josef Herclík.