„Věděli jsme, o co se bude hrát, byli jsme na to připravení. A pak předvedeme tak tragickou třetinu. Mně bylo chvílemi trapně, litoval jsem naše fanoušky, kteří vážili tak dlouhou cestu. Ale fandili nám až do konce, patří jim velký dík za podporu v celé sezoně,“ začal s hodnocením děčínský brankář Petr Miško.

Děčínští florbalisté přesto nehodili flintu do žita, druhou třetinu vyhráli 4:1 a vrátili se do zápasu. „Kadaň to hrála až moc profesorsky a nám tam něco napadalo,“ připomněl Miško.

V poslední periodě se Děčín dostal na dostřel jediné branky. Jenže přišla tradiční minela. „Předvedli jsme obrovskou hrubku a domácí dali na 9:7. To nás zlomilo, v závěru už nebyly síly na zvrat. Ale celkově Kadaň vyhrála zaslouženě,“ sportovně přiznal muž s maskou.

Děčín si tak „užil“ třetí nejvyšší soutěž jediný rok. Po základní části skončil poslední, v play-down nejprve nestačil na Kobylisy (1:3) a pak na Katy Kadaň (2:3).

„Je to asi nakonec zasloužený sestup, po zápase se vlastně každý z nás tak nějak uzavřel do sebe. Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat. Víme, že jsme pro to mohli udělat více, ale na druhou stranu máme velmi mladé mužstvo. Já jsem si ale Národní ligu užil, opravdu,“ dodal na závěr Petr Miško.

Kati Kadaň – DDM SANEXCZ Děčín 9:7 (6:0, 1:4, 2:3)

Branky: Limberg 2, Vopelák 2, Žemlička, Pardubský, Štěrba, Hanzlíček, Chládek – Fidler 2, Klein, Matza, Věchet, Huslička, Vážný.

Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 187. Zásahy brankářů: Robin Ciota 23 – Petr Miško 28. Konečný stav série: 3:2.

Děčín: Miško – Kužel, Zeman, Věchet, Vážný, Matza, Žáček, Bořuta, Neruda, Astr, Petrášek, Vybíral, Klein, Huslička, Pilek, Černý, Fidler.