Pořadatelé totiž přichystali už na úvod úplně nejdelší etapu, která vedla okolo Krásné Lípy a měřila 116 kilometrů.

Přes tři hodiny strávila v sedle i trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která dojela do cíle na 14. místě jako nejlepší z českých závodnic. Sáblíková kralovala v kopcích, když  vyhrála dvě ze tří vrchařských prémií a v pátek pojede v modrém trikotu.

S tučnou porcí kilometrů po silnicích Šluknovského výběžku se nejlépe poprala Norka Ingrid Lorviková, která vyhrála o tři sekundy před Verou Koedooderovou z Nizozemska.

Cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin - 1. etapa (115,8 km):  1. Lorviková (Nor.) 3:14:40, 2. Koedooderová -3, 3. Woeringová (obě Niz.) -22, …14. Sáblíková -52, 18. Svobodová -1:13, 23. Šmídová (všechny ČR) -2:01.