Druhé místo obsadila ruská reprezentantka Jelizaveta Ošurkovová a třetí Belgičanka Sofie De Vuystová. Té nepomohlo ani vítězství v poslední nedělní etapě, kterou vyhrála právě před celkovou vítězkou letošní tour.

Nejlepší Češkou byla Nikola Nosková. Mladá jablonecká rodačka v poslední páté etapě dojela šestá a stejné umístění obsadila i v celkovém pořadí.

„Před startem poslední nedělní etapy jsem se cítila úplně špatně, vůbec jsem nečekala, že mi to půjde tak, jak mi to šlo,“ líčila v cíli. „Říkala jsem si, že to odjedu jen v rámci tréninku, a kdyby mi to nešlo, tak se nic neděje. Ale už od první rychlostní prémie mi to jelo a pak už to bylo jenom lepší. Pokusila jsem se vyhrát vrchařskou prémii na Vápence, což se mi povedlo. Jsem ráda, jak to dopadlo,“ radovala se Nosková, která ve vrchařské soutěži skončila třetí.

Během pěti etap po Šluknovském výběžku závodnice zdolaly 400 kilometrů. Na start tour se kromě soukromých stájí postavilo také několik reprezentačních výběrů. Kromě Ruska vyslalo závodit do okolí Krásné Lípy své reprezentantky například Nizozemsko, Slovensko, Belgie, Francie, Kazachstán nebo Ukrajina.
 

Tour de Feminin:Závěrečná 5. etapa: Varnsdorf - Krásná Lípa (90,5 km): 1. De Vuystová (Belg.) 2:34:52, 2. Thomasová (USA) -12, 3. Ošurkovová (Rus.) -29, …6. Nosková -32, 25. Machačová, 26. Bajgerová (všechny ČR) obě -4:24.
Konečné pořadí: 1. Thomasová 11:03:38, 2. Ošurkovová -1:09, 3. De Vuystová -1:43, …6. Nosková -3:26, 15. Machačová -5:48, 36. Bajgerová -9:44.