Na programu totiž bylo Mistrovství České republiky smíšených dvojic a na start mezinárodního závodu se postavilo celkem 63 startujících. Běželo se v náročném členitém terénu v okolí Mikulášovic a zejména pak azimutové úseky některé závodníky řádně potrápily.

„Ve startovní listině se objevila téměř kompletní republiková elita v tomto terénním sportu, a tak o dramatické okamžiky na trati rozhodně nebyla nouze, běžeckým časem se medailisté pohybovali v malém rozmezí, a tak 
o mistrovských titulech nakonec rozhodovala penalizace za technické chyby," pravil jeden z organizátorů, ale také velmi úspěšný člen startovního pole, Tomáš Fúsek.

Závod probíhal v rámci projektu Česko sportuje, který vznikl za podpory Českého olympijského výboru. Samotný závod se uskutečnil za přímé podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a díky projektu podaného Asociací TOM ČR „Dobrovolně za hranice" se mohli závodů také zúčastnit zahraniční závodníci.

„Závod absolvovalo hned několik smíšených dvojic ze Slovenska a ve výsledkové listině se rozhodně neztratily, čtvrtým, šestým a sedmým místem ukázaly, že na Slovensku mají rovněž kvalitní závodníky. Punc mezinárodnosti dodávali závodu také dva sportovci z Kralup nad Vltavou a Orlové původem z Německa a Peru, kteří nyní žijí 
v Čechách," přidal Fúsek pár zajímavostí.

Závod proběhl za krásného podzimního počasí, organizačně na vysoké úrovni za přispění města Mikulášovice 
a místního turistického oddílu mládeže.

V kategorii do 30 let kralovalo duo Radek a Zuzana Šebestovi (Suchdol nad Lužnicí). Kategorie 30 – 70 let zase vyhrál David Palivec s Lindou Rechtorikovou (Borotín). Našemu regionu udělali největší radost manželé Fúskovi, Tomáš a Květa, kteří ovládli kategorii nad 70 let. 

MČR turistický závod smíšené dvojice

Kategorie do 30 let (v součtu věku závodníků ve smíšené dvojici):
1. R. Šebesta, Z. Šebestová (Suchdol), 2. R. Pavlík, A. Krhovjáková (Orlová), 3. O. Genco, D. Hoťková (Orlová)
Kategorie 30 – 70 let:
1. D. Palivec, L. Rechtoriková (Borotín), 2. T. Levan, T. Fidlerová (Mikulášovice), 3. J. Zázvorková, J. Vilhelm (Orlová)
Kategorie nad 70 let:
1. T. Fúsek, K. Fúsková (Mikulášovice), 2. Z. Vejrosta, R. Vejrostová (Kralupy n. Vlt.), 3. I. Kubešová, M. Němeček (Borotín)