Už pojedenácté v řadě.

Již 29. ročník prestižního klání totiž v silné konkurenci osmi párů ovládla děčínská dvojice Rudolf Kadlubiec, Marek Rakušan. Pro Kadlubiece to byl druhý triumf v řadě, Rakušan si pocity vítěze vychutnával premiérově. „Máme obrovskou radost. V Poustevně je vždycky kvalitní účast, proto si triumfu opravdu ceníme," liboval si Rakušan.

Jediný děčínský pár v soutěži prošel turnajem naprosto suverénně. Neprohrál v základní skupině, hladce prošel i vyřazovací částí. Ve finále pak v souboji dosud neporažených smetl šenovskou dvojici Martin Lukáč, Milan Srb dvakrát 6:1. „Čekali jsme to těžší. Ale už po několika gamech jsme věděli, že to dopadne dobře," usmíval se Kadlubiec.

Na domácí zbyla pouze bronzová příčka. Jaroslav Pavlovič s Luďkem Třešňákem přehráli poustevensko-jiříkovský pár Petr Dulkaj, Miroslav Souček 7:4. Další dva páry z Poustevny skončily mezi poraženými.

V turnaji bylo vůbec poprvé zavedeno pravidlo „no ad", jímž se deblové podniky série ATP řídí už několik let. Po shodě v gamu tak nenásledovala klasická výhoda, ale rovnou rozhodující bod.  Duely se tak staly pružnějšími a rychlejšími, časový harmonogram turnaje se výrazně zkrátil. „Je to určitě posun dopředu," chválili turnajovou novinku vítězové, kterým v cestě za titulem navíc výrazně pomohla. „Do této situace jsme se dostali asi desetkrát, ale všechny jsme zvládli," dodal s úsměvem k „bitvě nervů" Rakušan.

Organizátoři děkují za podporu a partnerství všem sponzorům, především pak městu Dolní Poustevna a panu Milanu Dvořákovi. Ten do turnaje stejně jako v minulých letech věnoval hlavní ceny v podobě ručně broušených skleněných trofejí.

O pohár Městského úřadu Dolní Poustevna, 29. ročník:
Výsledky:
Semifinále:  Kadlubiec, Rakušan (Děčín) – Pavlovič, Třešňák (D. Poustevna) 7:3.
Lukáč, Srb (V. Šenov) – Dulkaj, Souček (D. P., Jiříkov) 7:3
Finále: Kadlubiec, Rakušan – Lukáč, Srb 6:1, 6:1
O 3. místo: Pavlovič, Třešňák – Dulkaj, Souček 7:4.

Autor: VÍTĚZSLAV BUREŠ