Závod v Děčíně měl tradiční režii. Nejprve se ve čtyřech startech představily dětské kategorie, ve kterých si všechny děti doběhli pro symbolickou papírovou medaili. Při vyhlášení výsledků ti nejlepší pak obdrželi pravou olympijskou medaili.

Přesně v 18 hodin za pomoci rozhlasového vysílání odstartoval po celé republice a také v Děčíně hlavní závod. Zdejší trať, která tradičně využívá Labskou cyklostezku, měla délku 4,6 km. Na startu se představilo celkem 175 závodníků a závodnic, mezi kterými nechyběli ani někteří vítězové uplynulých let.

Aktivně se závodu zúčastnil i letošní ambasador Radoslav Groh, vynikající sportovec – skialpinista a horolezec. Ten pak nakonec nedal nikomu šanci a doběhl si pro celkový triumf před vítězem z roku 2017 Josefem Procházkou a třetím Michalem Peškem.

Mezi ženami zvítězila loni třetí Jana Nováková před druhou Zdenkou Benčíkovou a třetí Janou Bartákovou. Celkem se na startu všech závodů představilo 231 závodníků, kteří si to v horkém letním podvečeru užili.

Závěr dne pak obstaralo filmové představení pod širým nebem přímo v centru závodu s letošní nejúspěšnější českou komedií Ženy v běhu.

Poděkování patří všem závodníkům, pořadatelům a organizátorům.