Po domácích nominačních závodech vykrystalizoval ženský čtyřkajak pro ME prakticky ve stejné sestavě, jako úspěšná posádka juniorských medailistek z roku 2019. Na třetí pozici se místo G. Hermely posadila E. Betlachová. Tedy včetně děčínských Kateřiny Zárubové a Adély Házové.

Česká posádka si na Světovém poháru vyzkoušela své schopnosti před Mistrovstvím Evropy, které se bude konat začátkem června v Poznani. „V silné konkurenci se holky neztratily. V semifinále udržela kontakt s favoritkami a dojela jen s malým odstupem za trojicí postupujících,“ prozradil Tomáš Charvát, trenér z TJ Kajak Děčín.

Zárubová ještě bojovala v singlovém sprintu na 200 metrů, Házová si odbyla ještě dva singlové závody – 1 a 5 km. „Na kratších tratích to na finále nebylo. Ve vytrvalostním závodě Adéla po výborném startu bojovala ve druhé skupince a nakonec dojela na osmém místě,“ podotkl.

Dalšího dílu SP se český tým nezúčastní a bude se připravovat v Račicích směrem k ME. V Poznani bude Adéla Házová i vzhledem ke studijním povinnostem startovat pouze ve čtyřkajaku, Kateřinu Zárubovou v prvním bloku čtyřdenního programu čeká ještě deblová pětistovka s Anežkou Paloudovou.

Po juniorských testech SCM v Račicích byl také sestaven výběr juniorů a dorostenců pro Mezinárodní regatu v Bratislavě. S trenérem Pavlem Rothmeierem by měli na Slovensko odcestovat Heřman a Jindřich Floriánové. Oba tak připíší první mezinárodní starty ve svých věkových kategoriích.