Právě skončeného ročníku se zúčastnila rovná stovka závodníků. Nejúspěšnějším byl jednoznačně Dalibor Bartoš z Liazu Jablonec, který vyhrál ve čtyřech závodech po sobě (míle, Lahti, Skály, hodinovka) a celkové vítězství jistil 3. místem v závěrečném Běhu na Sněžník. Zbývající tři akce vyhráli závodníci, kteří se ale dalších akcí neúčastnili – Dušan Podroužek z AC Slovan Liberec vyhrál běh na 10 km D – H – D, Robert Čepek z Olympu Praha kraloval v Běhu do vrchu a Tomáš Kolařík z OK Nový Bor vyhrál Běh na Sněžník.Dalšími, kteří se výrazně prosadili byli dva závodníci, kteří jako jediní absolvovali všech sedm závodů. Úspěšnějším ve vyrovnaném souboji byl na konec domácí Jan Handlíř s vyrovnanější sérií bodování mezi 3. a 6. místem, zatímco třetí Vladimír Růžička bodoval mezi 4. a 6. místem. V konečném účtování to znamenalo 3 body ve prospěch Handlíře. Oba si však za svoji vytrvalost a věrnost pohárovým závodům zaslouží uznání a věříme, že vydrží i do budoucna.

V konečném účtování si pozornost jistě zaslouží i šestý v celkovém hodnocení a vítěz kategorie 50 – 59 let Pepa Vlk a vítěz kategorie nad 60 let a celkově třicátý Béďa Müller.

Jednotlivé akce mají svoje tradiční příznivce, ale stejně tak pohár si jako celek už vybojoval své místo na slunci a řada závodníků místních i mimo region si svoji závodní činnost bez našich akcí nedokáže představit. V příštím roce budou termíny uvedeny nejen v běžeckých, ale i v celostátní termínovce ČASu.

DBP

První dvacítka

Celkové pořadí: 1. Dalibor Bartoš (LIAZ Jablonec), 2. Jan Handlíř (ASK Děčín), 3. Vladimír Růžička (AC Ústí nad Labem), 4. M. Daňko (LABE TRI Club), 5. P. Štěpán (ASK Děčín), 6. J. Vlk (ASK Děčín), 7. P. Bulva (ASK Děčín), 8. J. Malý (AC Česká Lípa), 9. P. Kolorenč ml. (HH Team Děčín), 10. M. Tonder (Děčín), 11. J. Hauzírek (ASK Děčín), 12. R. Profeld (AC Česká Lípa), 13. M. Peterka (Děčín), 14. M. Měkota (Děčín), 15. T. Janík (Knínice), 16. T. Plaček (LTC Děčín), 17. J. Procházka (Děčín), 18. M. Řízek (Děčín), 19. M. Neumann (ASK Děčín), 20.T. Tonder (Kajak Děčín).