Nad ženským týmem se stahují mračna, jelikož to vypadá, že do další sezony se děčínské hráčky vůbec nepřihlásí.

„Důvod? Je nás prostě málo. Sezonu v první lize jsme prakticky odehrály ve třech. A to se prostě nedá,“ přiznala nejzkušenější stolní tenistka Děčína Eva Nováková.

Nováček první ligy vydoloval 25 bodů a skončil na předposledním místě. Za sebou nechal TJ Sokol Praha – Stodůlky. Děčanky se ještě mohly zachránit v baráži. Tam ale proti silnému týmu MK Řeznovice B neměly nárok. „Doma jsme prohrály jasně 1:9. Za stavu 1:4 byla ještě šance, ale další dva zápasy holky těsně prohrály,“ říkala Nováková. Ta ani nemohla nastoupit. „Nebyla jsem stoprocentně fit, a navíc jsem měla i teplotu,“ smutně přiznala. Jediný bod uhrála Kristýna Kacálková.

U stolů tak bojovalo trio Kristýna Kacálková, Jana Schneiderová a Tereza Hojková. „Terezka si navíc zranila kotník a poslední zápas musela skrečovat. Ale to stejně nic nezměnilo. Soupeř byl silný, v týmu má dvě hráčky z Ukrajiny. Ta jedna jezdí jenom na extraligové zápasy,“ podotkla.

Odveta se měla hrát ve tři sta kilometrů vzdáleném Moravském Krumlově. Děčín tam ani neodcestoval a prohrál kontumačně 0:10.

Sestup z první ligy Novákovou mrzí. „Jak sezonu hodnotit? Špatně, sestoupilo se. Chtěly jsme pro mladší holky soutěž udržet. Co rozhodlo? Bylo nás málo, ve třech to doopravdy nejde,“ hlesla.


Otázkou ale je, zda bude mít děčínský stolní tenis ženský výběr i pro další sezonu. „Upřímně? Teď vám nepovím, zda končíme, nebo ne. Nevíme. Přihlášky do další sezony se dávají v létě,“ prozradila Nováková.

Sehnat nové hráčky je doslova nemožný úkol. „Jana Schneiderová studuje medicínu, Kristýna Kacálková jde na střední školu. A mně už taky není dvacet let. Některý výjezdy na venkovní zápasy byly opravdu hodně unavující. Snažíme se někoho sehnat, ale zatím je to marné. Hráčky prostě nejsou. Ale nejsme samy, i další týmy mají personální problémy,“ dodala.