V prvním duelu Děčín přivítal Hodonín B. Očekával se vyrovnaný duel, na Moravě se totiž zrodila remíza 5:5. „Úvod utkání patřil hostujícím hráčkám, kdy se dostaly do vedení 2:1. Domácí ale dokázali vždy srovnat krok, na 4:4 vyrovnávala v pětisetové bitvě Meidlová,“ prozrazuje Zdeněk Dyškant z domácího SKST.

O konečném výsledku se tedy rozhodovalo v posledních dvou utkáních. „Nejprve Rambousková nestačila na Vránovou a 3:1 ji podlehla a v konečné čtyřhře nestačila dvojice Meidlová, Z. Dyškantová na Kalužnou s Pelcmanovou. Konečný výsledek tak zněl 6:4 pro Hodonín B,“ smutně konstatoval Dyškant.

O hodně těžší soupeř čekal na děčínské ženy v neděli. Druhý tým soutěže, první tým Hodonína, sebou přivezl i dvě reprezentantky – Matelovou a Pěnkavovou. „Od samého začátku bylo vidět kdo na děčínských stolech kraluje. Hodonínské hráčky dovolily Děčankám uhrát jen jediný set a hladce zvítězily 6:0,“ dodal Dyškant.

SKST Děčín A – Hodonín B 4:6
Body: Meidlová a Z.Dyškantová 2, Rambousková 0
SKST Děčín A – Hodonín A 0:6
Body: Děčín – Meidlová, Z.Dyškantová a J.Dyškantová 0

Tabulka extraligy ST:
1. Břeclav 42, 2. Hodonín 37, 3. Frýdlant 33, 4. Malenovice 29, 5. Hluk 28, 6. Dobré 26, 7. Litoměřice 25, 8. Hodonín B 21, 9. Děčín 17, 10. Slavoj Praha 14