Juniorské mistrovství Evropy kategorie elite pokračovalo již 11. a 12. závodem, který hostil anglický Cheddar. A ani tentokrát se neztratil mezi elitou jezdec benešovského Kur sportu Štěpán Tumpach, kterému patří průběžné 12. místo.

V prvním závodě se Tumpachovi nedařilo podle jeho představ. Byl nalosován do těžké rozjížďky, navíc hned v první zatáčce upadl a na postup do vyřazovacích bojů mu scházel jediný bod.

Po prvním nepovedeném závodním dni si Tumpach spravil chuť o den později.

Počínal si jako mazák

Již v úvodních rozjížďkách si počínal jako zkušený mazák a do vyřazovacích bojů postoupil z druhého místa.

Ve čtvrtfinále se po bleskovém startu dostal do čela závodního pole a třetí místo udržel až do cíle. To mu zajistilo letos již posedmé účast mezi šestnácti nejlepšími bikery Evropy.

V semifinále se mu nepovedl start podle představ, přesto se po špatném startu prokousával dopředu. Ještě před poslední zatáčkou byl na nepostupovém pátém místě. Pak ale po vnitřní straně předjel Lotyše Treimanise a tím se dostal letos podruhé do finále. Ve finále měl průměrný start, jenže z venkovní dráhy se toho v takové konkurenci moc vymyslet nedalo a tak jel Tumpach po celou dráhu sedmý, v poslední zatáčce už neměl co ztratit a mohl jen získat, což se nakonec povedlo a vybojoval šesté místo, když si vyměnil pozici s domácím Phillipsem.

Bojovali i další jezdci

Ve stejném termínu bojovali ostatní jezdci z benešovské stáje na Českém poháru v Milovicích, kde se v barvách Kur sportu představil Milan Myšík a sourozenci Matouš a Matylda Měšťanovi, kteří jeli ve stejné kategorii boys 9 – 10let.

Matylda Měšťanová se probojovala až do finále, ve kterém skončila na druhém místě. Matouši Měšťanovi chybělo k většímu úspěchu trochu štěstí. Celý závod si držel čtvrté místo, jenže mu podklouzlo přední kolo a na více než osmé místo již neměl sil.

Náročný závod absolvoval Myšík, který se přihlásil do kategorie 17+ (junior a elite), přestože je mu teprve 16 let. Zároveň se přihlásil také do kategorie cruiser, tudíž musel zvládat dvě disciplíny najednou.

A ani v jedné kategorii si nevedl špatně. V cruiserech vyhrál finále a v kategorii elite si vyjel třetí místo, i když musel po špatném startu stahovat náskok čela závodu.