MČR Shikon

„Asi nejvýznamnější akcí bylo republikové mistrovství v Jablonci, kde jsme vybojovali dvě zlaté a tři stříbrné medaile,“ poznamenal trenér jmenovaného klubu Milan Veselý. Prvním medailistou byl v kata mladšího žactva Kryštof Zlatohlávek, který se neustále zlepšuje, což potvrdil stříbrnou medailí.

Lukáš Pevný a Lucie Kočandrlová startovali v kata i kumite staršího žactva. Lucka sice statečně bojovala, ale k medaili se neprobojovala a výsledek bylo páté místo v kata a čtvrté v kumite. Lukáš byl v kata úspěšnější a vybojoval stříbrnou medaili, ale v kumite napodobil Lucii a obsadil také nepopulární čtvrté místo.

Hana Ulíková s Terezkou Zlatohlávkovou se poprali s dorostenkami opět v kata i v kumite a to velice úspěšně. „Hanka je první závodnicí ze Sport Relaxu, které se povedlo v této kategorii vybojovat zlatou medaili jak v kata tak v kumite.

Terezka Zlatohlávková v kata také skvěle zabojovala a stříbrná medaile je též velkým úspěchem této závodnice,“ jásal nad dosaženými výkony děčínský trenér jmenovaných karatistek Veselý.

Krušnohorský pohár

„Na této akci jsme měli čtyřnásobné zastoupení“ pokračoval Veselý. V kata mladšího žactva se ve výborné formě předvedl Milan Hájek, který porazil všechny své soupeře a získal pohár a zlatou medaili. Druhým závodníkem byla dorostenka Terezka Bittnerová, která po výborném výkonu v kata získala stříbrnou medaili.

V kumite se poprali sourozenci Bittnerovi a lépe se za dařilo Vojtěchovi, který v kategorii starších žáků vybojoval stříbrnou medaili. Martin získal krásný bronz. Terezka po vyrovnaném boji v kumite prohrála boj o třetí místo a získala nepopulární bramborovou medaili.

Seminář

Ještě ten samý den se konal na domácích tatami Sport Relaxu tradiční seminář a zkoušky na technické stoupě, který se pod vedením Pavla Znamenáčka, Milana Veselého a Davida Krauze protáhl až do půl desáté večer. Zde se žádné medaile nerozdávaly, ale všichni účastníci byli nakonec velmi spokojeni.